14 Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem za nami

• 5 września 2016
  • W tym roku po raz 14 odbyła się organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury Biesiada Ziemniaczana pod Mniszkiem. W sobotę 27 sierpnia od godz. 16.00 można było miło spędzić czas słuchając przyjemnej ludowej muzyki. Na scenie pojawił się min. Zespół Boguszów 500, Chór Renoma z Głuszycy, Zespół Wschodnie Klimaty, czy też Kapela z Naszego Miasteczka, znana z popularnego telewizyjnego show Must Be The Music.

W programie Biesiady, jak, co roku znalazł się także konkurs o Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej. W tym roku pierwszy raz ocena konkursowych potraw odbyła się na świeżym powietrzu. Do rywalizacji o kulinarne trofeum stanęło 10 uczestników, którzy przygotowali łącznie 13 potraw. Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Irena Friedrich

II miejsce – Ewa Kaluch – Hutnik

III miejsce – Jolanta Kaluch

Nagrodę Secjalną Burmistrza Miasta otrzymała Sandra Geming

Laureatom wręczono nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale również pamiątkowe statuetki.

Zadbano także o dodatkowe atrakcje. Specjalnie dla dzieci stanęła dmuchana zjeżdżalnia, było też stoisko z zabawkami, balonami, watą cukrową oraz rękodziełem.

/red/

Nowy obraz