Biało – czerwona biblioteka – czyli patriotyczne wakacje z biblioteką

Tegoroczne wakacyjne spotkania w bibliotece rozpoczęły się z początkiem sierpnia          i miały charakter patriotyczny, w związku z przypadającą  w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każda filia biblioteczna miała do zaoferowania swoim małym i tym nieco większym mieszkańcom wiele różnorakich biało-czerwonych atrakcji. Począwszy od zajęć plastycznych, technicznych, pogadankach o patriotyzmie a skończywszy na wycieczkach w plener. Podczas wakacji powstało mnóstwo pięknych prac, które po dzień dzisiejszy można podziwiać w budynkach bibliotek. Nie lada atrakcją było pieczenie ciasteczek, które przybrały barwy biało – czerwone. Ponad to na każdej z filii panie bibliotekarki wspólnie z dziećmi tworzyły wspaniałe prace o tematyce niepodległościowej. Na jednej  – powstało godło naszego państwa – Orzeł, na innej dzieci poznawały polskie symbole narodowe, a na jeszcze innej – polskie baśnie i legendy  czy sławnych Polaków.

Niezapomnianą atrakcją była wycieczka do miasta partnerskiego – Smiric w Czechach. Podczas „Rodzinnego Pikniku”, dzieci miały okazje brać udział w licznych konkurencjach  sportowych, uczestniczyły w pokazie rzeźbienia piłą mechaniczną, a ci którzy chcieli obejrzeć Smirice z innej perspektywy skorzystali z przejażdżki bryczką.

Zabawy  i okrzyków radości było mnóstwo, kto był na zajęciach ten wie…. kogo ominęła wspaniała zabawa z biblioteką to nic straconego. Nasze panie bibliotekarki już szykują dla młodych czytelników wspaniałe atrakcje na ferie. Tymczasem zapraszamy wszystkich do naszych filii i oddziałów… z nami nie będziesz się nudził. Czekamy na Was!!!!