BOGUSZÓW-GORCE NA MAPIE ZDOBYWCÓW SZCZYTÓW DLA HOSPICJUM

1 maja Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczęło 4. edycję ogólnopolskiej akcji „Zdobywamy szczyty dla hospicjum”. Szczyty są w tej akcji symboliczne. Dla chodzących po górach to cel wędrówki i wysiłku, ale także przeżywanie chwil satysfakcji. Celem przedsięwzięcia jest  wybudowanie hospicjum stacjonarnego, dlatego akcja ma dwa kierunki: rekreacyjno-sportowy i finansowy. Wędrujący po górach zbierają punkty, które przeliczane są na złotówki w zależności od ofiarności Darczyńców wpłacających w tym czasie pieniądze na budowę hospicjum stacjonarnego.

W tegorocznej edycji udział wzięły dwie boguszowianki, na co dzień pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej –Centrum Kultury, Natalia Łagan – zdobywczyni złotej odznaki w akcji i Elżbieta Gajewska – zdobywczyni brązowej odznaki. Obu paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wsparcie tak szczytnej akcji, promującej jednocześnie nasze miasto.

/red/