Boguszów-Gorce: Sztab WOŚP działa pełną parą!

Działania na rzecz akcji Boguszów-Gorce z WOŚP pełną parą trwają już od kilku tygodni. Boguszowski sztab WOŚP jako jeden z pierwszych w regionie, bo już na początku listopada, z powodzeniem dokonał wszystkich formalności związanych z rejestracją wolontariuszy oraz uzyskaniem pozwoleń, by działać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do współpracy zgłosiło się też wiele osób chętnych wspomóc WOŚP – ofiarodawców, a także artystów, którzy swoimi występami uatrakcyjnią akcję charytatywną.

Wzorem lat ubiegłych siedziba sztabu liczącego sobie 50 wolontariuszy mieści się w gorcowskiej bibliotece, a organizatorem akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna–Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Samorządowych oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym.

Specjalnie dla mieszkańców Boguszowa-Gorc organizatorzy przygotowują dwie imprezy charytatywne: 12 stycznia 2013 r. w Centrum Kultury w Boguszowie oraz Finał akcji 13 stycznia 2013 r. w bibliotece w Gorcach. W programie nie zabraknie dobrej muzyki, pokazów cyrkowych, profesjonalnych popisów tanecznych oraz fajerwerków czyli tzw. Światełka do Nieba. Do kwesty przygotowanych jest już 50 wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w puszki kwestatorskie, identyfikatory i wielkie serce dnia 13 stycznia wyruszą w miasto by jak cała Polska kwestować na rzecz ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Więcej szczegółów dotyczących programu oraz imprez charytatywnych na plakatach już wkrótce.

Katarzyna Bernaś

Sztab WOŚP