BOGUSZÓW-GORCE Z WOŚP 11 stycznia 2009 REKORD!

Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włączyła się w działania WOŚP. W tym roku zostały przygotowane dwie imprezy charytatywne. Zagraliśmy równocześnie w Centrum Kultury i w Filii nr 4 w Gorcach. Każdy, kto tylko zechciał nas odwiedzić w tym dniu, mógł miło spędzić czas oglądając przygotowany program lub racząc się wypiekami naszych sponsorów. Piekarnie Bio-Produkt pana Henryka Frąckowiaka oraz Adar pana Dariusza Rajewskiego ufundowały pączki i oponki dla wolontariuszy, natomiast uczestnicy obu imprez mieli okazję skosztować wypieków mieszkańców Boguszowa-Gorc. Można też było zabrać coś słodkiego ze sobą do domu. Przygotowane do licytacji przez Panią Halinę Bieniecką torty jak zwykle zrobiły prawdziwą furorę.
Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki ofiarności naszych sponsorów a także zaangażowaniu ludzi dobrej woli, tegoroczna Orkiestra uzyskała rekordowy wynik 22 739,97 zł. Warto zauważyć, że jest to kwota prawie dwa razy większa niż w zeszłym roku. Najwyższe ceny w licytacjach uzyskały przekazane przez sklepy jubilerskie serduszka. Złote serce z brylantem i tabliczką, ufundowane przez sklep „Brylant” S.C., zakupili za  3200 zł państwo Błażejowie z Kamiennej Góry a serduszko z cyrkoniami i grawerką, ufundowane przez Pracownie Złotniczą pana Wiesława Cozaca, wylicytował na kwotę  650 zł pan Henryk Frąckowiak z Wałbrzycha.
Serdecznie dziękuję wszystkim naszym sponsorom, wolontariuszom a także OSP z Boguszowa oraz OSP z Gorc za okazaną pomoc w organizacji imprezy. Szczegółowa lista sponsorów dostępna na www.mbp-ck.pl

Elżbieta Gajewska
Dyrektor MBP-CK