BOGUSZOWSKA BIBLIOTEKA PONOWNIE ZAGRAŁA Z WOŚP

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany na tę okoliczność sztab, w którym z pełnym zaangażowaniem działali pracownicy instytucji, przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz Fundacją „ Na Pomoc Zwierzętom”, przez cały styczniowy weekend starał się zapewnić ciekawe atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Tradycyjnie „Wielkie Granie” rozpoczęto z samego rana 9 stycznia 2016 r. kiermaszem ciast zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz kiermaszem domowych pierogów, krokietów i roladek mięsno-serowych przygotowanych przez Panią Halinę Bieniecką. Tego samego dnia o godz. 17.00 w Sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert pełen humoru i światowych przebojów. W tym roku na zaproszenie Dyrektor Elżbiety Gajewskiej w boguszowskiej bibliotece gościli Inga Papkala, Andrzej Potępa i Krzysztof Wierzchowski. Przepiękne, dobrze znane wszystkim przeboje światowej muzyki przeplatała  koncertowo poprowadzona licytacja, owocem której było zebranych 5 955 zł. Za największą kwotę – 1000 zł – zostały wylicytowane złote serduszkowe kolczyki przygotowane przez Pracownię Złotniczą pana Wiesława Cozaca.

W niedzielę 10 stycznia od samego rana 50 wolontariuszy w różnym wieku kwestowało na terenie całego miasta, Czarnego Boru i Witkowa. Najmłodszy wolontariusz miał 2 i pół roku i pomimo młodego wieku wsparł tę piękną akcję. W 24 Finał zaangażowała się również Boguszowska Fundacja „Na Pomoc Zwierzętom”. Psiaki z logo WOŚPU również przyłożyły łapkę do zbiórki. Nieoceniony był także wkład Stowarzyszenia „Boguszowska Szóstka”. Wraz ze znikającym pysznym ciastem, wartość puszki rosła. Bajkowy nastrój zapewnili animatorzy z wałbrzyskiej grupy KAMAYU ART. Wesołe dzieci z pomalowanymi buźkami i kolorowymi balonami na pewno zapamiętają boguszowski Finał Orkiestry. O godz. 16.30 Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury zaprosiła wolontariuszy oraz wszystkie zainteresowane dzieci na premierowy spektakl teatru Krewni i Znajomi Królika – „Bon czy Ton”. Dwudniową wielkoorkiestrową akcję zwieńczył piękny pokaz sztucznych ogni przygotowany przez firmę Euro Prosperita. Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 19 243,95 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca. Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXIV Finał WOŚP nie miałby racji bytu. Serdecznie dziękujemy:

Panu Wiesławowi Cozacowi Pracownia Złotnicza (Wałbrzych) Centrum Urody Malwina Siwiec (Wałbrzych) Hotelowi „Piotr” , Restauracji „Magdalenka” (Boguszów-Gorce) KINDERPLANECIE Galeria Victoria (Wałbrzych) Hotelikowi ORAŃSKI (Stronie Śląskie) Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu NEPTUN (Boguszów-Gorce) Hotelowi „MARIA”, Centrum Budowlanemu „SIRBUD” (Wałbrzych) Hotelowi, Hostelowi & Browarowi Jedlinka (Jedlina Zdrój) Pani Aleksandrze Szczygielskiej Dietetykowi (Wałbrzych) Salonowi Stylizacji Paznokci Katarzyna Młodziankowska (Boguszów-Gorce) Panu Mirosławowi Sergielowi JOGA (Boguszów-Gorce) Prywatnemu Laboratorium Analitycznemu LAB-AD Anna Dembska (Boguszów-Gorce) Salonowi Fryzjerskiemu AMBER (Boguszów-Gorce) Uzdrowisku Szczawno-Jedlina S.A. (Szczawno-Zdrój) Sklepowi zoologicznemu, akwarystycznemu, wędkarskiemu GEKON Galeria Victoria (Wałbrzych) Studiu Fotograficznemu DREAMCATHER Katarzyna Byczkowska (Boguszów-Gorce) Panu Danielowi Gemingowi – Radnemu Rady Miejskiej (Boguszów-Gorce) Pani Halinie Bienieckiej (Boguszów-Gorce) Pani Arlecie Binder (Boguszów-Gorce) Panu Adamowi Zdebowi (Boguszów-Gorce) Panu Mieczysławowi Musiałowi (Boguszów-Gorce) Sklepowi „Pod Chełmcem” (Boguszów-Gorce) Sklepowi „U Reni” (Boguszów-Gorce) Agencji Reklamowej BOGLER (Wałbrzych) Cukierni OLEŃKA (Wałbrzych) Restauracji KFC Galeria Victoria (Wałbrzych) Państwu Dorocie i Robertowi Wilemberg ALE JAZZ (Wałbrzych) Firmie Usługowo-Handlowej Kwiaciarnia U IZY Izabela Wojsznis (Boguszów-Gorce) Drukarni T-Best Michalak (Wałbrzych) Urzędowi Miejskiemu w Boguszowie-Gorcach Pizzeria Max-Gyros Halina Procajło (Boguszów-Gorce) Panu Arkadiuszowi Szczęsnemu Euro Prosperita (Wrocław)

Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie-Gorcach

Komendzie Miejskiej Policji w Boguszowie-Gorcach

Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach oraz wszystkim ludziom wielkiego serca.

????????????????????????????????????

wosp2016 032