Chór „SONORO” w HOSPICJUM i ZOL im. OJCA PIO w Świdnicy

21 stycznia 2017 roku, żeński chór SONORO Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach,  pod kierunkiem pani Barbary Stolarczyk, wystąpił w Świdnickim Hospicjum i ZOL im. Ojca Pio.

W sobotnie przedpołudnie, chór uświetnił śpiewem kolęd mszę św. w intencji wszystkich podopiecznych hospicjum, personelu oraz darczyńców i wolontariuszy. Po eucharystii widownia zebrana w hospicyjnej świetlicy wysłuchała koncertu znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru. Zebrani pacjenci oraz personel chętnie włączali się we wspólny śpiew znanych kolęd, co bardzo ucieszyło nasze chórzystki.

Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i niedzielnego Dnia Dziadka, chór wraz z instruktorką złożyli wszystkim mieszkańcom hospicjum specjalne, muzyczne życzenia. Na zakończenie koncertu chór otrzymał specjalne podziękowanie i prezent w postaci książki za przygotowanie koncertu kolęd. Długie brawa i uśmiechy na ustach pensjonariuszy i personelu hospicjum na długo zapadną w naszą pamięć.