Czerwone Gitary – strzał w dziesiątkę!

Wszyscy mieszkańcy Boguszowa Gorc cały rok z niecierpliwością oczekiwali na kolejne obchody święta swojego miasta. Od godz. 15.30 Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury prezentowała działające pod jej egidą zespoły muzyczne: „Clover” (do niedawna „Kryzys Wieku Średniego”), „Klub Johna Lennona”, „Sekret”. Przeboje ABBY przypomniała boguszowianom grupa Dancing Queen. Wybór gwiazdy sobotniego wieczoru okazał się trafny- Czerwone Gitary przyciągnęły w ten chłodny i deszczowy dzień tłumy amatorów dobrej polskiej muzyki. Przy gitarowych brzmieniach popularnych piosenek bawiły się wszystkie pokolenia. Wspólny śpiew, oklaski, tańce i okrzyki aprobaty sprawiły, że zespół nie potrafił odmówić bisów. Po koncercie uczestnicy imprezy niestrudzenie oddawali się tanecznym uciechom aż do samej północy, a towarzyszył im wokalnie czeski zespół Trio British Music. Imprezę poprowadziła Katarzyna Bernaś.

Sobotnia część obchodów dni miasta stanowiła także doskonały kąsek dla najmłodszych mieszkańców Boguszowa – Gorc. Zaproszony przez organizatorów lunapark dostarczył wszystkim prawdziwego kolorowego zawrotu głowy.

Niedziela rozpoczęła się blokiem przygotowanym specjalnie dla dzieci. Prowadzący „Szuflandię w akcji” w kolorach kostiumach wciągnęli najmłodszych w wir zabawy, interaktywnych gier i rozmaitych  konkursów. W tym dniu MBP – CK także nie zapomniała o swojej publiczności prezentując taneczno – wokalną grupę „Boguszów 500”. Na scenie zaprezentował się również Krzysztof Gierczak z zespołem. Miłym zaskoczeniem muzycznym okazała się grupa pięciu energicznych młodych mężczyzn, znanych szerszej publiczności ze swojego występu na antenie TVP 1. Ponadczasowe przeboje kultowego zespołu QUEEN przypomniała na zakończenie europejska gwiazda coverowa- grupa Princess.

Organizatorzy– Burmistrz Miasta Boguszowa – Gorc Waldemar Kujawa oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach Elżbieta Gajewska wraz z pracownikami gorąco dziękują za liczne przybycie i doskonałą zabawę!

Sponsorzy: Przedsiębiorstwo Komunalne SANIKOM Sp. z o.o., Żubr

Patronat medialny : Regionalny Tygodnik Informacyjny

Producent: Agencja Koncertowo Impresaryjna „Imprezowania”

Karolina Hull