IX Edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego Artystycznej Twórczości Dziecięcej rozstrzygnięta !

• 12 grudnia 2016
  • Już po raz dziewiąty Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała konkurs plastyczny ,,Dziecięce szopki”. W tym roku konkurs odbył się w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury i został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie szopki bożonarodzeniowej techniką dowolną. Szopki można było wykonać samodzielnie lub zespołowo, czyli z pomocą rodziców, rodzeństwa lub w grupie koleżanek, kolegów. Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród wykonujących prace. W tym roku w szranki stanęło 50 szopek. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha, Głuszycy Górnej oraz Witkowa. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Oprócz tradycyjnych szopek wykonanych ze słomy, drewna, papieru możemy podziwiać szopki wykonane  z makaronu, papieru, kamieni, ozdobione pięknymi kolorowymi światełkami.

W tym roku szopki oceniały (protokół jury zamieszczamy pod spodem):

1. Barbara Mucha-Brodzińska – artysta plastyk
    2. Lucyna Wierzbicka – artysta plastyk
    3. Małgorzata Owczarczak – artysta plastyk,

W tej edycji Nagrodę Specjalną przyznał również sam Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc pan Waldemar Kujawa, a szczęśliwym laureatem nagrody został  – Igor Turbiasz z ZSP
    w Boguszowie-Gorcach

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ogłoszenie wyników. Nagrody wręczono laureatom konkursu a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. Bożonarodzeniowy nastrój spotęgował koncert  w wykonaniu Kapeli Góralskiej ONDRASZKI ze Szczyrku, która przybyła do Boguszowa na zaproszenie Pani Elżbiety Gajewskiej – Dyrektor MBP-CK.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Konkursu.

Wystawę szopek można podziwiać w Galerii Barbórka MBP-CK  jeszcze do 16 grudnia 2016 r.

PROTOKÓŁ JURY

Kategoria:  szkoła podstawowa

I miejsce: Wiktoria Wierzbicka – Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu

I miejsce: Kinga Mrówka – Publiczna Szkoła Podstawowa w Witkowie