Kolejne Ziemniaczane Święto w Boguszowie-Gorcach !

• 4 sierpnia 2015
  • Miejska Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników kartoflanych potraw oraz doskonałej zabawy na „Biesiadę Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, która odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. na terenie Centrum Kulturalno – Kongresowego Witold w Boguszowie – Gorcach.
    „Biesiada Ziemniaczana” to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego i rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.
    Nieodłącznym elementem Biesiady jest konkurs kulinarny o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, do którego zgłaszać się mogą wielbiciele dań ziemniaczanych z terenu Dolnego Śląska. Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach kulinarnych: „potrawa na zimno” lub „potrawa na ciepło”. W celu rozstrzygnięcia konkursu organizator powoła jury, w którego skład wejdą osoby zawodowo zajmujące się gastronomią oraz samorządowcy z Dolnego Śląska, a także miast partnerskich Boguszowa-Gorc.
    W związku z organizacją Konkursu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do wzięcia udziału w kulinarnym przedsięwzięciu.

REGULAMIN:

1. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: „potrawa na zimno”
    lub „potrawa na ciepło”.

2. Ziemniaczaną potrawę należy przynieść gotową (istnieje możliwość podgrzania potrawy na miejscu) do godz. 15:00 dnia 29 sierpnia 2015 r. (w przypadku zmiany godziny organizator poinformuje o tym telefonicznie).

3. Ocenie podlegać będą walory smakowe, estetyczne i sposób podania (dekoracja potrawy, stołu itp.) prezentowanej potrawy. Dekoracja stołu musi być ukończona przed godziną 15 w dniu konkursu.

4. Karty zgłoszenia (oddzielne dla każdej potrawy) należy składać do 17 sierpnia br. (poniedziałek) osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury lub przesyłać listownie na adres:
    MBP-CK
    pl. Odrodzenia 4,
    58 – 370 Boguszów-Gorce

5. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela :
    Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury
    tel.:74 844-92-84, fax :74 844-88-32