Kolejne Ziemniaczane Święto w Boguszowie-Gorcach!

• 4 lipca 2014
  • Miejska Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników kartoflanych potraw oraz doskonałej zabawy na „Biesiadę Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, która odbędzie się 23 sierpnia 2014 r. na terenie Centrum Kulturalno – Kongresowego Witold w Boguszowie – Gorcach.

„Biesiada Ziemniaczana” to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego i rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Nieodłącznym elementem Biesiady jest konkurs kulinarny o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, do którego zgłaszać się mogą wielbiciele dań ziemniaczanych z terenu Dolnego Śląska. Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach kulinarnych: „potrawa na zimno” lub „potrawa na ciepło”. W celu rozstrzygnięcia konkursu organizator powoła jury, w którego skład wejdą osoby zawodowo zajmujące się gastronomią oraz samorządowcy z Dolnego Śląska, a także miast partnerskich Boguszowa-Gorc.

W związku z organizacją Konkursu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do wzięcia udziału w kulinarnym przedsięwzięciu.

REGULAMIN:

1.    W konkursie przewidziane są dwie kategorie: „potrawa na zimno”
    lub „potrawa na ciepło”.

2.    Ziemniaczaną potrawę należy przynieść gotową (istnieje możliwość podgrzania potrawy na miejscu)  do godz. 15:00 dnia 23 sierpnia 2014 r.  (w przypadku zmiany godziny organizator poinformuje o tym telefonicznie).

3.    Ocenie podlegać będą walory smakowe, estetyczne i sposób podania (dekoracja potrawy, stołu itp.) prezentowanej potrawy. Dekoracja stołu musi być ukończona przed godziną 15 w dniu konkursu.

4.     Karty zgłoszenia (oddzielne dla każdej potrawy) należy składać do 18 sierpnia br. (poniedziałek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury Filii nr 4 w Gorcach osobiście lub przesyłać listownie na adres:

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury

ul. Broniewskiego 11

58-371   Boguszów-Gorce

5.    W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu (fax) 74 8440 454.

KARTA ZGŁOSZENIA