MBP-CK w Boguszowie-Gorcach na mapie Narodowego Czytania

 • 7 września 2015
 • Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, już po raz trzeci, znalazła się na mapie akcji Narodowego Czytania, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
  4 września o godz. 10.00 sala widowiskowa MBP-CK zapełniła się uczniami boguszowskich gimnazjów oraz mieszkańcami, którzy z wielkim zainteresowaniem chłonęli każdy fragment prezentowanej lektury. Tym razem do wspólnego czytania „Lalki” Bolesława Prusa dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska zaprosiła aktorów Agencji Artystycznej „Wartki” z Wałbrzycha: Roberta Delegiewicza oraz Jakuba Grzybka. Aktorzy, dzięki połączeniu projekcji filmowej z prezentacją słowną wybranych fragmentów stworzyli niesamowite widowisko, stanowiące kwintesencję powieści Bolesława Prusa.
  Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm RP.
  Zwieńczeniem spotkania były warsztaty adaptacji scenicznej i filmowej, skierowane głównie do uczniów i nauczycieli boguszowskich szkół gimnazjalnych, które przeprowadził Robert Delegiewicz – Dyrektor Teatre Rapide Agencja Artystyczna „Wartki”.


  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tak znakomitej akcji jaką jest Narodowe Czytanie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

  DSC_0009

  DSC_0015

  DSC_0021

  DSC_0022