Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe w MBP-CK !

• 15 grudnia 2014
  • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała kolejną już siódmą edycję konkursu plastycznego ,,Dziecięce szopki”. Zadaniem uczestników było wykonanie szopek samodzielnie lub z pomocą rodziców, dziadków, kolegów, koleżanek. Szopki można było wykonywać z dowolnych materiałów. Konkurs jak co roku spotkał się z dużym zainteresowaniem. W konkursie uczestniczyły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół ale również z Wałbrzycha, Głuszycy, Kowalowej czy Witkowa. Uczestnicy konkursu wykazali się wielką inwencją twórczą i pomysłowością. Oprócz tradycyjnych szopek, wykonanych ze słomy, drewna, makaronu, piernika w Galerii MBP-CK można podziwiać również szopki z wełny gazet czy jednorazowych kubków, ozdobione i oświetlone kolorowymi światełkami.

Jury miało niełatwe zadanie gdyż w szranki stanęło blisko 72 prac. Po burzliwych dyskusjach i naradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

kategoria: szkoła podstawowa:

I miejsce –  Amelia Wierzbowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu),

II miejsce – Aleksandra Ścisłowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach),

III miejsce – Julia Grzelak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy),

Wyróżnienie – Dawid Woźniak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie-Gorcach),

Wyróżnienie – Karolina Grońska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wałbrzychu),

Wyróżnienie – Wiktoria Tempes (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kowalowej).

kategoria: gimnazjum

I miejsce –  Angelika Chochol (Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka    w Wałbrzychu)

II miejsce – Judyta Liedtka (Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach

kategoria: prace zbiorowe (rodzinne)

I miejsce –  Patrycja Kasprzyk z tatą,

II miejsce – Martyna Gracz i Aldona Gracz,

III miejsce – Paulina Piotrowska z tatą,

Wyróżnienie – Julia Maciołek i Marta Cieśnicka,

Wyróżnienie – Natalia Borodeńko z mamą.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12.12.2014r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera. Nastrój bożonarodzeniowy spotęgowały występy sekcji wokalno-instrumentalnej MBP-CK pod kierunkiem pani Małgorzaty Owczarczak oraz Chóru Sonoro pod kierunkiem pani Barbary Stolarczyk. Obie sekcje wykonały wspólnie przepiękne kolędy.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną VIII edycję konkursu plastycznego ,,Dziecięce szopki”

/Marzena Kwiatkowska/

szopki 2014 001