NARODOWE CZYTANIE W BOGUSZOWIE-GORCACH

Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Czytanie Trylogii, z uwagi na uczestników akcji, zorganizowano w MBP-CK 5 września. Specjalnie na tę okazję boguszowska książnica zaprosiła uczniów lokalnych gimnazjów wraz z gronem pedagogicznym. Wszystkich gości uroczyście powitał Burmistrz Miasta Waldemar Kujawa.

Narodowe czytanie to  zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane ,,narodowym” aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.

W ramach przedsięwzięcia dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska zaprosiła do udziału w akcji znakomitych aktorów teatralnych – panią Bożenę Oleszkiewicz, aktorkę Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz pana Roberta Delegiewicza dyrektora naczelnego Teatre Rapide Agencja Artystyczna WARTKI w Wałbrzychu.

Aktorzy przenieśli zgromadzoną widownię w świat Trylogii dzięki niesamowitemu słuchowisku, połączonemu  z projekcją fragmentów ekranizacji „Potopu”, „Ogniem i mieczem” oraz „Pana Wołodyjowskiego”. Uczestnicy spotkania oprócz wysłuchania fragmentów dzieł mieli również okazję wziąć udział w pokazie szermierki co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkim licznie zgromadzonym gościom serdecznie dziękujemy za udział w tak znakomitej akcji jaką jest Narodowe Czytanie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.