Ogólnopolski Konkurs o Srebrny Liść Chmielu

 • 21 listopada 2013
 • Za nami już Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  o Srebrny Liść Chmielu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Uroczystość odbyła się 16 listopada w bibliotece w Gorcach (Filia nr 4 MBP-CK).

   

  Tegoroczna edycja konkursu miała wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na frekwencję na widowni ale przede wszystkim ze względu na olbrzymią ilość poetów z całej Polski (oraz z zagranicy) którzy zgłosili swój udział w boguszowskim konkursie. Jurorzy: Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka, Marlena Jasińska Denst – filolog, teatrolog oraz Antoni Matuszkiewicz – poeta, dramaturg – aby wyłonić laureatów przeczytali i ocenili aż 717 utworów poetyckich, nadesłanych przez 160 artystów!

  W uroczystym podsumowaniu konkursu udział wzięli niemal wszyscy laureaci oraz miłośnicy poezji i dobrej muzyki. Organizatorzy zadbali o nastrojowy klimat imprezy, sugestywną scenografię oraz oprawę artystyczną. Prawdziwy zachwyt publiczności wzbudził występ Mirosławy Żak – aktorki Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Charyzmatyczna artystka zaprezentowała recital poezji śpiewanej, składający się z autorskich utworów, w który wplecione zostały wiersze tegorocznych laureatów. Po koncercie, w kuluarowych rozmowach zarówno widzowie jak i nagrodzeni poeci nie kryli wzruszenia wywołanego interpretacją poezji w wykonaniu tej utalentowanej aktorki.

   

  Punktem kulminacyjnym Gali Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Srebrny Liść Chmielu była ceremonia wręczenia nagród, której  wspólnie z jurorami dokonały: Sekretarz Miasta Irena Dzilińska oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej – Jolanta Woźniak.

   

  Wzorem lat ubiegłych laureaci obok nagród pieniężnych otrzymali – srebrne liście chmielu – symbol boguszowskiego konkursu.

   

   

  W trzech kategoriach konkursowych nagrody zdobyli:

   

  w kategorii „dzieci i młodzież do 15 r. ż.”:

   

  I Miejsce – Iga Skrzypczak (Luboń)

   

  II Miejsce – Magdalena Kujawska z (Bieniów)

   

  III Miejsce – Antonina Chmielewska (Kraków)

   

  Wyróżnienie – Julia Sadowska (Warszawa)

   

  Wyróżnienie – Weronika Tupaj (Karniowice)

   

  Wyróżnienie Marty Fox – Anna Kuśmierek (Wilkowiecko)

   

   

  w kategorii „przed debiutem”

   

  I Miejsce – Tomasz S. Mielcarek (Londyn)

   

  II Miejsce – Maciej Olejnik (Bydgoszcz)

   

  III Miejsce – Ewa Włodarska (Kraków)

   

  Wyróżnienie – Piotr Zemanek (Bielsko – Biała)

   

  Wyróżnienie – Anna Gęsikowska (Koniecpol)

   

   

  w kategorii „po debiucie”

   

  I Miejsce – Ewelina Kuśka (Jastrzębie Zdrój)

   

  II Miejsce – Katarzyna Zychla (Żary)

   

  III Miejsce – Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór)

   

  Wyróżnienie – Andrzej Ziobrowski (Nowa Huta)

   

  Wyróżnienie – Tadeusz Zawadowski (Zduńska Wola)

   

   

  Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Konkursu o Srebrny Liść Chmielu.

   

   

  /Katarzyna Bernaś/

  DSCN2675[1]

  DSCN2534