,,Poczet polskich i czeskich władców i świętych oraz ich następców z okazji 1050-lecia Chrztu Polski” czyli wernisaż prac p. Lucyny Wierzbickiej.

• 28 września 2016
  • 23 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbył się wernisaż pani Lucyny Wierzbickiej pt. ,,Poczet polskich i czeskich władców i świętych oraz ich następców  z okazji 1050-lecia Chrztu Polski”.

Pani Lucyna Wierzbicka urodzona w Płocku, od 1956 r. jest mieszkanką Boguszowa-Gorc. Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, a od czterech lat jest emerytką.

Po zakończeniu aktywności zawodowej postanowiła realizować swe artystyczne pasje jako uczestnik zajęć Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z siedzibą    w Wałbrzychu pod kierunkiem artysty plastyka Barbary Muchy-Brodzińskiej. Swoje obrazy, których tematykę stanowią pejzaże – niekiedy z motywami architektonicznymi – oraz portrety, prezentowała już na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

We wszystkich pracach pani Lucyny zauważyć można dużą dbałość o realistyczny warsztat  i akademicką poprawność, a także poszukiwanie oryginalnych motywów i własnego języka plastycznej wypowiedzi.

Wystawy indywidualne i zbiorowe:

do roku 2004 kopiowanie mistrzów, szczególnie Szyszkina i Ajwazowskiego

wiosna 2004 dwa pierwsze autorskie obrazy wystawione w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach
    lipiec 2004 wystawa indywidualna w bibliotece w Gorcach

listopad 2004 udział w Walorze w Dzierżoniowie

2005 plenery i wystawy poplenerowe  w Boguszowie Gorcach i Rzeczce

2006 – udział w wystawie zbiorowej w galerii Na Piętrze w Wałbrzychu. Wystawa indywidualna   w Galerii Zdrojowej w Szczawnie zdroju. Wystawa indywidualna  w galerii Społecznego Liceum    w Wałbrzychu. Wystawa pokonkursowa Walor 2006

2007 I miejsce w konkursie malarskim „Boguszów w Unii” nagroda wyjazd
    do Strasburga, wystawa indywidualna w Galerii na Piętrze Wałbrzychu. Poplenerowa wystawa   w Ludwikowicach Kłodzkich

2008 – Droga Krzyżowa dla kościoła Pw. Pawła Apostoła w Boguszowie-Gorcach. Wystawa poplenerowa w Novej Pace w Czechach. Wystawy poplenerowe w Zamku Grodno  i w Harendzie

2009 indywidualna wystawa w UTW w Wałbrzychu i udział w Walorze 2009

2010 wystawy poplenerowe w Novej Pace, Bielawie i Świnoujściu

2011 – indywidualna w Boguszowie-Gorcach i poplenerowe w Novej Pace,  Bielawie  i Rzeczce

2012 – poplenerowe wystawy Nova Paka, Bielawa, Bystrzyca Kłodzka

2013 zbiorowa wystawa „Tragedia Smoleńska” Galeria na Piętrze w Wałbrzychu,

Poplenerowe Bielawa, Mieroszów. Indywidualna Nowa Ruda

2014 poplenerowe Krenice/Czechy/Mieroszów. III miejsce w konkursie malarskim ”Miasto wśród wzgórz-Wałbrzych” Udział w Walorze 2014

od grudnia 2014 członek Związku Artystów Plastyków

marzec 2015 wystawa w duecie z p. Dudziak w CKK Witold w Gorcach

maj 2015 plener w Krenicach/Czechy/ i wystawa poplenerowa

czerwiec 2015 plener w Bielawie i wystawa poplenerowa

12.06.2015 – wernisaż prac członków ZAP Kamienna Góra

wrzesień 2015 wystawa poplenerowa w Szczecinie

listopad 2015 indywidualna wystawa w Bielawie

marzec 2016 – indywidualna wystawa w bibliotece Szczawno Zdrój

kwiecień wystawa zbiorowa ZAP, Wałbrzych Biblioteka Pod Atlantami

26-30 kwietnia 2016 plener i wystawa poplenerowa Nova Paka

1-3 maja plener w Sierakowie, wystawa indywidualna

14.05 i 22.05 plener w Krenicach k/Broumowa, wystawa poplenerowa

30.04 i 4.06 plener w Bielawie, wystawa poplenerowa

czerwiec i lipiec 2016 udział w zbiorowej wystawie ZAP w Książu

wrzesień 2016 – udział w projekcie 1050-lecie Chrztu Polski (10 portretów)

Wystawę prac można oglądać w galerii Barbórka Miejskiej Biblioteki Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach do dnia 14 października 2016 r. w godz. 10.00-18.00.

wakacje-2032

wakacje-2038