Rozstrzygnięcie eliminacji miejskich XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik"

• 14 lutego 2014
  • W czwartek 13 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XIX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
    W tym roku w szranki stanęło 25 uczniów boguszowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

Małgorzata Olkowska – aktorka Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Magdalena Kulpińska – inspektor Wydziału Edukacji, promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Agnieszka Zdeb – starszy inspektor Miejskiego zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Boguszowie-Gorcach

Po prawie dwugodzinnych prezentacjach boguszowskich recytatorów, jury wyłoniło laureatów konkursu oraz wytypowało uczniów, którzy reprezentować będą nasze miasto w Finale Wojewódzkim w Kłodzku w dniach 6, 7 maja br.:

w kategorii „młodsi”

I miejsce – Gabriela Zimna (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6)

II miejsce – Michał Sommerfeld (Zespół Szkół Samorządowych)

III miejsce – Aleksandra Łagowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

Wyróżnienie – Patrycja Bąbel (Zespół Szkół Samorządowych)

Wyróżnienie – Wiktoria Behrendt (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6)

w kategorii „starsi”

I miejsce – Natalia Bernaś (Zespół Szkół Samorządowych)

II miejsce – Aleksandra Barczuk (Zespół Szkół Samorządowych)

III miejsce – Joanna Dusza (Gimnazjum nr 1)

W Finale Wojewódzkim Boguszów-Gorce reprezentować będą laureaci I, II i III miejsca w kategoriach: „młodsi” i „starsi”.

Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska serdecznie gratuluje wszystkim laureatom konkursu, a uczniom, którzy zostali wytypowani do reprezentowania naszego miasta w Finale Wojewódzkim, życzy powodzenia. Jednocześnie, już dzisiaj, zaprasza i  zachęca wszystkich nauczycieli i boguszowską młodzież do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

red. Małgorzata Sycz