TRELE MORELE

  • 8 czerwca 2009
  • Teatr Trele Morele (pierwotnie Teatrzyk Wykrzyknik) działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach od 2001r.  Dziecięca grupa teatralna TRELE MORELE  działa przy bibliotece w Gorcach (Filia MBP-CK) od 2001 r. Opiekunem, a zarazem reżyserem spektakli realizowanych przez teatrzyk jest Katarzyna Bernaś – instruktor teatralny i pedagog.  Podstawowym założeniem i celem działalności zespołu jest rozwijanie wyobraźni twórczej dzieci poprzez zabawę w teatr. Członkowie grupy nie udają aktorów, na scenie są sobą – dziećmi, którym olbrzymią frajdę sprawia bawienie się teatrem. Spektakle Trele Morele to najczęściej krótkie, dowcipne historie bliskie sercu każdego dziecka. cechą charakterystyczną tych realizacji jest zabawa formą, poszukiwanie nowych środków wyrazu i eksperymentowanie z wielofunkcyjnym wykorzystaniem rekwizytów. Wszystko to sprawia, że spektakle boguszowskiej grupy są docenianie i oklaskiwane są nie tylko przez rodzimą widownię ale również jurorów i festiwalową publiczność na przeglądach i konkursach teatralnych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim a także ogólnopolskim.

    Nagrody i osiągnięcia Trele Morele:

    • Wyróżnienie dla grupy młodzieżowej za spektakl PRĘCIK – Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY Opole 2013r.,
    • Wyróżnienie dla grupy dziecięcej za spektakl WĄŻ – Moje Karkonosze Polsko Czeskie Warsztaty Teatralne Jelenia Góra 2013r.,
    • Wyróżnienie dla grupy młodzieżowej za spektakl PRĘCIK – Moje Karkonosze Polsko Czeskie Warsztaty Teatralne Jelenia Góra 2013r.,
    • Nagroda Specjalna za profesjonalną reżyserię spektaklu PRĘCIK – Przegląd Teatralny SILEBIA Chojnów 2013r,
    • Nagroda głównaSUPER SOWA XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” Walim 2012r.,
    • Nagroda główna – ZŁOTA MINIATURA Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY Opole 2011r.,
    • Nagroda główna za najlepszą kreację aktorską dla Patrycji Bąbel Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2011r., 
    • Nagroda główna – ZŁOTA MINIATURA ex quo Ogólnopolskie Forum Teatrów  Dziecięcych MINIATURY Opole 2009r.,
    • II miejsce – Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” Walim 2009r.,
    • Wyróżnienie aktorskie za rolę Zosi w spektaklu ,,Senny Chochlik” dla Natalii Bernaś – Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” 2009r. w Walimiu,
    • Wyróżnienie aktorskie za rolę Chochlika w spektaklu ,,Senny Chochlik” dla Pawła Przygodzkiego – Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” Walim 2009r.,
    • Nagroda indywidualna za kulturę słowa zaprezentowaną w spektaklu ,,Brzydkie Kaczątko” dla Natalii Bernaś – Przegląd Teatrów Szkolnych Żarów 2008r.,
    • Nagroda główna – ZŁOTA MINIATURA – Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY Opole 2008r.,
    • Nagroda laureata – Finał Wojewódzki Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych ,,FART” Kłodzko 2008r.,
    • I miejsce – Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” Walim 2008r.,
    • Nagroda dla Katarzyny Bernaś za nowatorskie formy pracy z dziećmi – przyznana przez Towarzystwo Kultury Teatralnej – oddział okręgowy w Łodzi
    • Nagroda ex quo – Jeleniogórskie Forum Teatrów Dziecięcych 2008r.,
    • II miejsce – Przegląd Teatrów Szkolnych Żarów 2007r.,
    • I miejsce – Przegląd Teatrzyków Dziecięcych ,,SOWA” Walim 2007r.,
    • Nagroda za rolę Niedźwiedzia w spektaklu ,,Pampilio” dla Marty Przygodzkiej ,,SOWA” Walim 2007r.,
    • Nagroda za rolę Prosiaczka w spektaklu ,,Pampilio” dla Natalii Bernaś ,,SOWA” Walim 2007r.,
    • I miejsce – Finał Wojewódzki Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych ,,F-ART” Kłodzko 2007r. – jury młodzieżowe
    • II miejsce – Finał Wojewódzki Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych ,,F-ART” Kłodzko 2007r. – jury młodzieżowe
    • Wyróżnienie – Finał Wojewódzki Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych ,,FART” Kłodzko 2006r. – jury zawodowe.

    Zrealizowane spektakle:

    2012/2013

    ,,Pręcik” – grupa młodzieżowa

    Wystąpili: Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Sara Nanowska

    ,,Wąż” – grupa dziecięca

    Wystąpili: Patrycją Bąbel, Zuzanna Ciągło, Anna Gwiazda, Julia Kuźma, Marta Kaczmarek, Jakub Matuszewski, Mikołaj Matusewicz, Hubert i Konrad Matusik, Julia Pawlak, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Marta Świątek.

    2011/2012

    ,,Morskie Opowieści”

    Wystąpili: Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel, Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Sara Kochańska, Julia Kuźma, Julia Mendel, Sara Nanowska, Nikola Niewiara, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Mikołaj Matusewicz, Marta Świątek.

    2010/2011

    ,,Niech obiegnie świat Nowina”

    Wystąpili: Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel, Karol Garwol, Szymon Garwol, Wiktor Garwol, Dominik Głowacki, Martyna Grześkowiak, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Sara Kochańska, Martyna Lewkowicz, Inez Mordoń, Sara Nanowska, Nikola Niewiara,Michał Sommerfeld

    „Zbzikowana historia”

    Wystąpili: Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel, Dominik Głowacki, Martyna Grześkowiak, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Sara Kochańska, Sara Nanowska, Nikola Niewiara, Wiktoria Redka

     

    2009/2010      

    „Bajki , nie-bajki. Czyli każdy ma w głowie Trele Morele”

    Wystąpili:  Aleksandra Barczuk, Patrycja Bąbel, Natalia Bernaś, Dawid Dutkiewicz, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Sara Kochańska, Sara Nanowska, Mateusz Owsianny, Oliwia Tchórzewska

     

    2008/2009      

    „Senny Chochlik”

    Wystąpili:  Aleksandra Barczuk, Natalia Bernaś, Dawid Dutkiewicz, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Adam Leśniak, Paulina Leśniak, Mateusz Owsianny, Lucjan Przygodzki, Paweł Przygodzki, Krystyna Wachnowicz

     

    2007/2008      

    „Brzydkie Kaczątko”

    Wystąpili:  Natalia Bernaś, Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Kasprzyk, Adam Leśniak, Paulina Leśniak, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Ewa Skurska.

    2006/2007      

    „Pampilio”

    Wystąpili:  Natalia Bernaś, Łukasz Gotkowski, Maja Pazgan,  Aleksandra Hamerska, Marika Jodełka, Patrycja Lisiewicz, Gabriel Nowak, Patrycja Kasprzyk, Adam Leśniak, Paulina Leśniak, Radosław Olejniczak, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, , Ewa Skurska

     

    2005/2006      

    „Samochody koło Środy”

    Wystąpili:  Natalia Bernaś, Marika Jodełka, Dagmara Marszałek, Marta  Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Paweł Przygodzki

     

    „Czerwone Kapturki”

    Wystąpili:  Natalia Bernaś, Magdalena Chruślicka, Marika Jodełka, Oliwia Krawczyk, Dagmara Marszałek, Martyna Perz, Justyna Płońska, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Dominika Witkowska , Zuzanna Raciniewska, Ewa Skurska

     

    2004/2005

     „Nie ma tego złego”

    Wystąpili:

    Eunika Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Sandra Ostrowska, Celina Raszewska, Beata Wesołowska

     

    2003/2004

    „Mały Książę”

    Wystąpili: Monika Świątek, Ewelina Michalak, Natalia Grzybek, Eunika Przygodzka, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Lucjan Przygodzki, Luiza Kobylińska, Aleksandra Jasiura, Karolina Raszewska, Ewa Chrust, Anna Konieczna

     

    Wszystkie smoki o tym wiedzą”

    Wystąpili: Ewa Chrust, Natalia Grzybek, Luiza Kobylińska, Anna Konieczna, Ewelina Michalak, Eunika Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Celina Raszewska, Monika Świątek

     

    2002/2003      

    „Wierszowane popołudnie”

    Wystąpili: Barbara Bejnarowicz, Emilia Kobylińska, Luiza Kobylińska, Karolina Koza, Ewelina Michalak, Eunika Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Celina Raszewska, Karolina Raszewska, Monika Świątek.       

     

    „Nasz teatrzyk podwórkowy”

    Wystąpili:

    Barbara Bejnarowicz, Ewa Chrust, Aleksandra Jasiura, Luiza Kobylińska, Ewelina Michalak, Eunika Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Karolina Raszewska, Monika Świątek

     

    2001/2002      

    „Podwórkowy Kopciuszek”

    Wystąpili: Barbara Bejnarowicz, Aleksandra Jasiura, Grzegorz Jura, Anna Konieczna, Agnieszka Kowalska, Magdalena Kostrzewa, Karolina Koza, Paulina Kruszyńska, Karolina Kuźma, Ewelina Michalak, Patryk Miler, Marcelina Południak, Eunika Przygodzka, Marta Przygodzka, Karolina Raszewska, Marcin Rejniak, Monika Świątek, Anna Stanicka.

     

    „Bal u Króla Lula”

    Wystąpili:  Ewelina Michalak, Luiza Kobylińska, Emilia Kobylińska, Karolina Koza, Marcelina Południak, Eunika Przygodzka, Lucjan Przygodzki, Marta Przygodzka, Paweł Przygodzki, Celina Raszewska, Karolina Raszewska, Piotr Stefanik, Monika Świątek

     

     

    powrót