VI Edycja Otwartego Konkursu Artystycznej Twórczości Dziecięcej rozstrzygnięta !

• 17 grudnia 2013
  • Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała konkurs plastyczny ,,Dziecięce szopki”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie szopki bożonarodzeniowej techniką dowolną. Szopki można było wykonać samodzielnie lub zespołowo, czyli z pomocą rodziców, rodzeństwa lub w grupie koleżanek, kolegów. Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem   i zaangażowaniem wśród wykonujących prace. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci   z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha, Głuszycy Górnej oraz Sokołowska. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Oprócz tradycyjnych szopek wykonanych ze słomy, drewna możemy podziwiać szopki wykonane   z makaronu, papieru, kamieni, ozdobione pięknymi kolorowymi światełkami.

W tym roku jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce – Natalia Wiewióra – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

II miejsce – Julia Grzelak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy Górnej

III miejsce – Nina Banaś – Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuszycy Górnej

Wyróżnienie: Kamil Sosialuk – Zespół Szkolno Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach

Wyróżnienie: Krzysztof Jacenko – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

kategoria gimnazjum:

I miejsce- Patrycja Kasprzyk – Gimnazjum ZSS w Boguszowie-Gorcach

II miejsce – Angelika Chochol – Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu

III miejsce – Judyta Liedtke – Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach

kategoria prace zbiorowe (rodzinne)

I miejsce – Filia nr 1 w Boguszowie-Gorcach: Martyna Gracz,  Kamil Steleblak, Aldona Gracz, Krzysztof Piskorek, Małgorzata Piskorek, Julia Jagodzińska

II miejsce – Agnieszka Rudzka i Stanisław Rudzki – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

III miejsce –  Julia Wtykło (z tatą) – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

Wyróżnienie –  Marta Stasiak i Sara Obroca – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

Wyróżnienie – Ola Ścisłowska PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje    i gorąca atmosfera, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na ogłoszenie wyników. Nagrody wręczono laureatom konkursu a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz dyplom pamiątkowy. Bożonarodzeniowy nastrój spotęgował bogaty program artystyczny     w wykonaniu sekcji wokalno-instrumentalnej pod kierownictwem pani Małgorzaty Owczarczak oraz występ Chóru Sonoro pod kierownictwem pani Barbary Stolarczyk.
    Na zakończenie wieczoru wszyscy uczestnicy konkursu oraz goście zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek przygotowany przez panią Halinę Bieniecką.

Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska  dziękuje wszystkim uczestnikom za udział   w  konkursie  a laureatom serdecznie gratuluje.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Konkursu.

Wszystkie szopki można podziwiać w Galerii Barbórka MBP-CK, I piętro jeszcze   do 20 grudnia 2013 r.

bartek 086

bartek 088