Wakacje w Kuźnicach Filia 2

TROPEM SHERLOCKA HOLMESA – BIBLIOTECZNE ŚLEDZTWO
20 sierpnia 2012 roku w filii nr 2 MBP-CK w Boguszowie Gorcach zajęcia  dla dzieci były owiane przygodą i tajemnicą. Za pomocą  krótkiej powieści przygotowanej  przez  panią Dominikę Przybył i  panią Anię  Trała,  i przy użyciu wyobraźni uczestnicy zajęć mieli okazję przenieść się do średniowiecznego zamczyska, w którym straszy.  Dzieci – detektywi rządni przygód mieli za zadanie znaleźć skarb – magiczny klucz, do szkatułki którą już posiadali, poszukiwany przedmiot był ukryty na terenie zamczyska tzn. biblioteki. Biorący udział w poszukiwaniach musieli przejść przez 8 zadań, które były kolejnymi wskazówkami do zdobycia klucza. Młodzi poszukiwacze musieli wytężyć umysł aby rozwiązać zagadki , rebusy, zadania matematyczne, wykorzystać umiejętność posługiwania się katalogiem i znajomością działów bibliotecznych jak i zarówno sprawnością fizyczną, oraz sprytem. Finałem zajęć było znalezienie ukrytego klucza i otworzenie szkatułki mali detektywi z ogromną satysfakcją mogli skonsumować ukryty w niej  słodki skarb.

/Anna Trała/

PAN GNIOTEK, czyli pamiątki z wakacji

BALON + MĄKA + KOLOROWE SZNURECZKI I KAWAŁKI WEŁNY+ ODROBINA ZAPAŁU =  GNIOTEK czyli dobry pomysł na pamiątkę z wakacji lub prezent służący jako przyrząd antystresowy. Na środowych zajęciach dzieci w  Filii nr 2, z ogromnym przejęciem  wykonywały wesołe stworki balonowe pod instruktarzem pani Ani Trały. Każdy z uczestników zajęć mógł się przez chwilę zamienić w stylistę,  wyróżnić się pomysłem i fantazją przy ozdabianiu balonowego stworka. Podczas zajęć dzieci współpracowały i pomagały sobie wzajemnie z upychaniem mąki ( co się okazało niełatwym zadaniem) i choć byliśmy w bibliotece a nie w młynie mąki było wszędzie pełno. Efektem końcowym zajęć była cała wesolutka rodzinka Gniotków i gromadka uśmiechniętych małych stylistów w wysprzątanej bibliotece.

W zajęciach udział wzięli od lewej: Kasia Michałowska, Martyna Rubin, Kinga Borodeńko,  Jagoda Osial,  Daria Żukowska, Wiktoria Szymczyk, Paulina Kos,  Ola Majerska i Karolina Baranowska, Marta Stasiak, Daria Naborczyk, Marta Witkowska, oraz Kasia Romanowska, Ewa Mizgalska.

/Anna Trała /