Wizyta Joanny Olech w MBP-CK

5 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech, na które zaproszone zostały dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Joanna Olech jest z wykształcenia grafikiem (ukończyła ASP na wydziale grafiki), jednak to nie przeszkodziło jej w pisaniu wspaniałych książek dla dzieci i młodzieży… (Dynastia Miziołków, Pompon w rodzinie, Trudne słówka, Gdzie diabeł mówi … do usług), a także felietonów i artykułów w prasie (m.in. Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Dziecku, Nowych Książkach). Za swoją twórczość graficzną i pisarską zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia m.in. nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY. Czerwony Kapturek autorki (seria Niebaśnie) został wyróżniony w konkursie na Najpiękniejsze Książki roku 2005 przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

źródło: www.wyd-literatura.com.pl, www.czytelnia.onet.pl