Wojewódzki Finał F-ART’a zwycięski dla TRELE MORELE!

• 16 maja 2012
  • Dnia 14 maja 2012 r. dziecięcy teatrzyk TRELE MORELE działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach brawurowo zaprezentował się w Finale Wojewódzkim XIV Dolnośląskiego Przeglądu Form Teatralnych F-ART
    w Kłodzku. Spośród 20 teatralnych propozycji w wykonaniu zespołów z różnych rejonów Dolnego Śląska organizatorzy festiwalu do ścisłego finału zakwalifikowali 7 spektakli w tym „Morskie Opowieści” w wykonaniu grupy Trele Morele.

Teatrzyk z Boguszowa-Gorc z kłodzkiego festiwalu wrócił bogatszy nie tylko
    o doświadczenia artystyczne ale również dwie ważne teatralne nagrody:  nagrodę główną –
    I Miejsce Finału Wojewódzkiego – przyznane przez jury w składzie: Joanna Półtoranos – reżyser teatralny, instruktor, Marian Półtoranos – reżyser teatralny, Joanna Załucka – komisarz konkursu oraz Nagrodę Młodych – przyznaną przez jury młodzieżowe, którego skład tworzą członkowie grup teatralnych działających w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Realizatorzy „Morskich Opowieści”:

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Bernaś