WOREK MEDALI!!!! dla KLUBU TAEKWON-DO TAIPAN na VI Mistrzostwach Dolnego Śląska w Taekwon-do Świebodzice 2018!

 • 22 stycznia 2018
 • W niedzielę 7 stycznia br. w Świebodzicach odbyły się 6 Mistrzostwa Dolnego Śląska Taekwon-do Polskiej Federacji Taekwon-do. Na starcie było ponad 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali aż na 12 matach. Była to największa jednodniowa impreza Taekwon-do  w historii Dolnego Ślaska, a rywalizacja dotyczyła młodzików młodszych (MM 5,6,7,lat), młodzików (M 8,9,10 lat), kadetów (K 11,12,13) juniorów młodszych (JM 14,15,16), juniorów (J 17,18,19), seniorów (S) i super seniorów (SS).

   Doskonale spisali się podopieczni trenerki Eweliny Felusiak 1 dan, która czynnie prowadzi sekcje od 3 lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej- Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach.

  MEDALIŚCI MISTRZOSTW DOLNEGOŚLĄSKA

  1.Michał Drohomirecki – 135 cm młodzik.mł. Srebro walki, Srebro tech. Szybkościowe.
  2. Bartosz kuźniacki- 115cm młodzik.mł. Brąz walki
  3.Oliwia Kica -135 cm modzik Brąz walki
  4.Damian Lubiński- 135 cm młodzik Srebro walki
  5.Dawid Lubiński -145 cm młodzik Złoto walki
  6. Kacper Pawełek – 135 cm młodzik Brąz walki
  7.Adam Pierzchała -135 cm młodzik Srebro walki
  8. Wiktoria Wierzbicka -145 cm młodzik Złoto walki
  9.Wiktor Wojnarowski -135cm młodzik Brąz walki
  10. Dawid Mazurek -145 młodzik Brąz walki
  11. Mateusz Mickiewicz -145 kadet

  – Szczerze mówiąc, najbardziej cieszą mnie medale moich podopiecznych w walkach ( – mówi Rajmund Felusiak 5 Dan główny trener w Klubie Taekwon-do Taipan) i to w tych najmłodszych już kategoriach wiekowych , świadczy to o tym że mamy doskonale dopracowany proces szkolenia dzieci i to już od 4 roku życia.

  Teraz tylko wystarczy czekać aż podrosną i czekać na niesamowite wyniki w ich dorosłych startach.  Cieszyła mnie bardzo wspaniała atmosfera i zabawa jaka towarzyszyła tej ogromnej imprezie i mimo wielkiej rywalizacji nie zatraciliśmy ducha Taekwon-do.

  Taekwon-do to przecież z definicji sztuka walki. Inne składowe Taekwon-do jak układy formalne, techniki specjalne, testy siły walka, też są istotne,  ale zasady Taekwon-do tj grzeczność i uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola są ponad wszystko – mówi trener Felusiak. I tego dzieci uczymy od początku.

  – Trzeba zaznaczyć, że wynik sportowy nie jest dziełem przypadku ponieważ Klub Taekwondo Taipan zaczął w 2018 r obchody 25 -lecia istnienia klubu!!! To ogromne 25 letnie doświadczenie pracy z najmłodszymi a wynik na zawodach to wspaniały  prezent dla mnie z okazji 25 lecia  – podkreśla trener Felusiak.

  Bardzo gratuluję i dziękuję za pomoc wszystkim trenerom (Jarosław Włochal 3 dan, Robert Rutecki 2 dan, Michał Madera 1 dan ,Ewelina Felusiak 1 dan , Magdalena Siwińska 1 cup ), rodzicom, wszystkim sędziom a przede wszystkim  zawodnikom Klubu Taipan, którzy wystartowali w tak dużych i wymagających zawodach, dla większości był to debiut, co tym bardziej cieszy.

  Jestem z Was wszystkich dumny za sam udział  – mówi Sabum Felusiak.

  Teraz szykujemy się na największą imprezę w tym roku – Mistrzostwa Polski na których wystartuje blisko 1000 zawodników  z całej Polski na 18 matach już 28 kwietnia w Kalisz Arena!!!

  A swoją droga serdecznie zapraszamy na zajęcia:

  Informacje o wszystkich naszych sekcjach  znajdziecie Państwo na www.taipan.pl lub pod numerem telefonu 724 144 724 oraz na  www.gpft.pl w dziale ZAPISY.