BROADWAY SHOW NA DZIEŃ KOBIET

 • 8 marca 2019
 • 7 marca z okazji Dnia Kobiet Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła mieszkanki naszego miasta na Babski Wieczór Kabaretowy. W tym roku atrakcją wieczoru było widowisko artystyczne „BROADWAY SHOW”. W programie koncertu znalazły się największe przeboje niezapomnianych Broadwayowskich musicali jak: „Chicago”, „Cabaret”, „Koty”, „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu” czy „Nędznicy”. Wystąpiły czołowe artystki scen musicalowych i estradowych: Naira Ayvazyan, Beata Deutchman, Marta Dobrowolska i Katarzyna Wysłucha. Piękna muzyka, wyjątkowe kreacje oraz cztery zmysłowe, kobiece osobowości uczyniły ten koncert niepowtarzalnym i niezapomnianym.

  Tegoroczny koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczyła pełna sala gości. Organizatorzy serdecznie dziękują przybyłym gościom za wspólną zabawę i już dziś zapraszają na kolejne obchody Dnia Kobiet.

  Znamy już laureatów eliminacji miejskich XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik”.

 • 21 lutego 2019
 • W czwartkowe przedpołudnie 21 lutego br. w MBP-CK w Boguszowie-Gorcach odbyły się eliminacje miejskie XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.  Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie:

  Arleta Wojciechowska – zastępca dyrektora i instruktor metodyczny Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu

  Agnieszka Zdeb  – p.o. dyrektora Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach

  Marzena Kwiatkowska   – instruktor MBP-CK w Boguszowie-Gorcach

  Po kilkugodzinnych prezentacjach boguszowskich recytatorów, jury wyłoniło laureatów konkursu oraz wytypowało uczniów, którzy reprezentować będą  nasze miasto w Finale Wojewódzkim w Kłodzku w dniach 29 i 30 kwietnia br.

  w kategorii „młodsi”

  I miejsce – Nicolas Jarosiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)                 

  II miejsce – Jagoda Kubiak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)   

  III miejsce – Jan Wańczyk (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

  Wyróżnienie – Michał Wroński (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

  Wyróżnienie – Hubert Grzybiański (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6)

  Wyróżnienie – Anna Majek (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

  Wyróżnienie – Krzysztof Rumiński (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

  w kategorii „starsi”

  I miejsce – Wiktoria Redka  (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5)

  II miejsce – Anna Czajka  (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

  II miejsce – Alicja Wzgarda  (Zespół Szkolno-Przedszkolny)

  W Finale Wojewódzkim Boguszów-Gorce reprezentować będą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5: Nicolas Jarosiński i Wiktoria Redka.

  Dyrektor MBP-CK Elżbieta Gajewska serdecznie gratuluje wszystkim laureatom konkursu, a Nicolasowi Jarosińskiemu oraz Wiktorii Redce, którzy zostali wytypowani do reprezentowania naszego miasta w Finale Wojewódzkim, życzy powodzenia. Jednocześnie, już dzisiaj, zaprasza i  zachęca wszystkich nauczycieli i boguszowską młodzież do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.