X Edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego Artystycznej Twórczości Dziecięcej rozstrzygnięta !

• 11 grudnia 2017
  • Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała konkurs plastyczny ,,Dziecięce szopki”.  Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie szopki bożonarodzeniowej techniką dowolną. Szopki można było wykonać samodzielnie lub zespołowo, czyli z pomocą rodziców, rodzeństwa lub w grupie koleżanek, kolegów. Jak co roku konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród wykonujących prace. W tym roku w szranki stanęło ok 60 szopek. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha, Głuszycy Górnej oraz Witkowa. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i inwencją twórczą. Oprócz tradycyjnych szopek wykonanych ze słomy,  drewna, papieru możemy podziwiać szopki wykonane  z makaronu, papieru, świerku, kamieni, ozdobione pięknymi kolorowymi światełkami.

W tym roku jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

Kategoria:  szkoła podstawowa

I miejsce: Kinga Mrówka – GZSP w Czarnym Borze Filia w Witkowie

I miejsce: Zuzanna Wojnicka – GZSP w Czarnym Borze Filia w Witkowie

II miejsce: Klaudia Baziak  – GZSP w Czarnym Borze Filia w Witkowie

II miejsce: Maja Turska –  GZSP w Czarnym Borze Filia w Witkowie

III miejsce: Zuzanna Marciniak – Szkoła Podstawowa Fundacji CLEVER w Wałbrzychu

Wyróżnienie: Bolesław Wójcik – PSP im. Noblistów Polskich w Walimiu

Wyróżnienie: Ilona Tomaske – Szkoła Podstawowa Fundacji CLEVER w Wałbrzychu

Wyróżnienie: Igor Fraś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach

Kategoria: gimnazjum

I miejsce: Nikola Kica – Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach

Kategoria: prace zbiorowe

I miejsce: Oliwia Zelek, Ilona Koziara, Patrycja Wróbel – PSP im. Noblistów Polskich

w Walimiu

II miejsce: Hubert Grzybiański z mamą Patrycją Grzybiańską

II miejsce: Aleksandra Wojsznis – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach

III miejsce: Alex Kondracki z mamą Aleksandrą Kaluch-Kondracką

Wyróżnienie: Martyna Czapska, Julia Kozłowska – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

Wyróżnienie: Kinga Śmierciak, Daria Naborczyk – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

W tej edycji zostały przyznane dwie nagrody specjalne. Jedną  Nagrodę Specjalną przyznał   Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa, a szczęśliwym laureatem nagrody został  – Karol Kucharski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach, natomiast drugą Nagrodę Specjalną przyznał Radny Powiatu Wałbrzyskiego  Leonard Górski a laureatką została Zuzanna Andrejczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera. Nagrody wręczono laureatom konkursu a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. Bożonarodzeniowy nastrój spotęgował koncert kolęd  w wykonaniu laureatki programu ,,Szansa na Sukces”  Magdaleny Januszkiewicz.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy , dziękujemy i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Edycji Konkursu.