XVIII Babska Biesiada Combrowa za nami!

W tłusty czwartek, 7 lutego roku 2013 bibliotekę w Gorcach (Filia 4 MBP-CK) opanowały Baby Combrowe. Tego dnia odbyła się bowiem XVIII Babska Biesiada Combrowa Miasta Gorc-Boguszowa. Wśród gości imprezy nie zabrakło władz miejskich na czele z Burmistrzem Waldemarem Kujawą, Sekretarz Miasta Ireną Dzilińską oraz Przewodniczącą  Rady Miejskiej Jolantą Woźniak.

Babski Comber to impreza kostiumowa, która od 18 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Świadczy o tym fakt, iż aby zdobyć bilet trzeba się wykazać nie lada refleksem, i zamówić go długo, długo przed babskim świętem.

W tym roku biesiadzie przyświecało hasło „Sport to zdrowie”. Na sali królowały więc koszykarki, chirliderki, karateczki, tenisistki i inne sportsmenki. Program combrowy obejmował tańce do upadłego z zespołem „Sekret” oraz pokaz żywiołowej zumby. Gorące emocje wzbudził też występ Mateusza Brzuchacza – wicemistrza Polski w kulturystyce. Nad poprawnym przebiegiem imprezy czuwała, jak zwykle Marszałkowa – Halina Krysta, wraz z dwiema pomocnicami Kasią i Marysią. Nieposłuszne i niesforne uczestniczki zabawy musiały liczyć się z dotkliwymi karami (także cielesnymi). Za nieprzestrzeganie combrowych zasad groziły dyby, uciążliwe ćwiczenia fizyczne, a nawet dotkliwe razy narzędziem tortur o wdzięcznie brzmiącej nazwie „dupochlast”.

Spokoju nie zaznali zaproszeni na Babską Biesiadę nieliczni mężczyźni, którym jak tradycja karze obcięto krawaty (tzw. zwisy męskie) oraz przymuszono do bezwzględnego posłuszeństwa paniom obecnym na imprezie. Panowie wykazali się ponadto umiejętnościami taneczno-wokalnymi. Ich wykonanie ludowego przeboju „KOKOKO EURO SPOKO” zrobiło furorę wśród rozentuzjazmowanych pań.