Za oknem wciąż zima, a w bibliotece w Gorcach zapachniało już świętami.

W poniedziałek 18 marca w godzinach popołudniowych w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach zrobiło się bardzo świątecznie. Wszystko  za sprawą wernisażu wystawy wielkanocnego rękodzieła pn. Wielkanocne cuda i cudeńka, podczas którego podziwiać można było prace wykonane przez panie z „Klubu Igiełka” działającego w bibliotece w Gorcach oraz członkinie „Klubu Rękodzieła” z Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

W holu biblioteki odbył się także kiermasz wielkanocnych ozdób. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się palmy świąteczne, pisanki wykonane metodą wstążeczkową, frywolitki, kartki świąteczne oraz inne rękodzielnicze cuda. Dodatkową dekorację stanowiły pięknie wyplecione ratanowe kosze, które na tą okazję przygotowali podopieczni z grupy wikliniarskiej prowadzonej przez Dyrektora MBP-CK Elżbietę Gajewską.

Spotkanie stało się także okazją do skosztowania pysznych wielkanocnych ciast i ciasteczek. W blisko trzygodzinnej imprezie licznie udział wzięli mieszkańcy Boguszowa-Gorc, a swoje prace wystawiło blisko dwadzieścia utalentowanych pań, którym nieobce są tajniki rękodzieła artystycznego.

/Katarzyna Pierzchała/