Złoto dla Justyny z zespołu „BOGUSZÓW 500”

W środę 10 kwietnia br. siedmioro przedstawicieli zespołu „Boguszów 500” Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach , w tym 3 solistów:  Paweł Nowak;Justyna Gołębiowska;Szymon Chrzanowski i 2 akompaniatorów-  Emilia Nowak; Dominik Chrzanowskipod opieką instruktora Małgorzaty Owczarczak i z-cy dyrektora MBP-CK Małgorzaty Sycz, udało się do Gimnazjum w Novej Pace w Czechach, gdzie od godz. 8.00 rozpoczęły się przesłuchania uczestników 18 Konkursu pn. „Novopacky Slavicek”. Konkurencja była duża. Średnia ilość uczestników w trzech solowych kategoriach wiekowych wynosiła 55 osób. Jednak, jak pokazał werdykt jury, nasza wdzięczna solistka Justynka Gołębiowska okazała się bezkonkurencyjna. Repertuarem „Tańcuj, tańcuj” oraz „Hej, tam pod lasem” podbiła bezwzględnie serca jurorów, którzy jednogłośnie przyznali jej „Złotego slavicka”.

Paweł Nowak zaprezentował naszym czeskim sąsiadom utwory: „Furman” oraz „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”, natomiast Szymon Chrzanowski „Czerwony pas” i „Góralu czy Ci nie żal”.

Wszystkim naszym solistom akompaniowali niezawodni: Emilia Nowak – na cymbałkach, oraz Dominik Chrzanowski na akordeonie.

17 kwietnia o godz. 17.00  w auli Gimnazjum w Novej Pace w Czechach odbędzie się galowy koncert laureatów konkursu, podczas którego na specjalne zaproszenie władz szkoły wystąpi nasza laureatka Justyna Gołębiowska.

Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach dziękuje Burmistrzowi Miasta za okazaną pomoc w organizacji wyjazdu dla dzieci, natomiast  uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

/Małgorzata Sycz/