Znana pisarka w jury boguszowskiego konkursu poetyckiego.

• 25 października 2013
  •

Już po raz czternasty Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprosiła poetów z całej Polski (i nie tylko) do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Srebrny Liść Chmielu,  który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w poetyckim świecie.

W tym roku w konkursowe szranki stanęło gro artystów w różnym wieku i z rozmaitym doświadczeniem w dziedzinie poezji.

Oceny wierszy dokonało jury w składzie Marta Fox – znana powieściopisarka, poetka i eseistka, Marlena Jasińska – Denst – filolog, teatrolog oraz Antonii Matuszkiewicz – poeta, prozaik, dramaturg. Obrady jury odbyły się 22 października br. w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Jurorzy mieli niełatwe zadanie ponieważ do konkursu zgłosiło się 160 uczestników, którzy łącznie nadesłali aż 717 utworów poetyckich. Po burzliwych obradach, jury postanowiło nagrodzić lub wyróżnić następujące osoby (kolejność alfabetyczna):

Antonina Chmielewska z Krakowa,

Zdzisław Drzewiecki z Białego Boru,

Anna Gęsikowska z Koniecpolu,

Magdalena Kujawska z Żar,

Ewelina Kuśka z Jastrzębia – Zdroju,

Anna Kuśmierek z Opatowa,

Tomasz S. Mielcarek z Surrey (Wielka Brytania),

Maciek Olejnik z Bydgoszczy,

Julia Sadowska z Warszawy,

Iga Skrzypczyk z Lubonia,

Weronika Tupaj z Karniowic,

Ewa Włodarska z Krakowa,

Tadeusz Zawadowski ze Zduńskiej Woli,

Piotr Zemanek z Bielska-Białej,

Andrzej Ziobrowski z Nowej Huty,

Katarzyna Zychla z Żar.

Pełny werdykt jury zaprezentowany zostanie podczas Gali Finałowej Konkursu, która odbędzie się  16 listopada 2013 r. o godz. 17.00 w Filii nr 4 MBP-CK, ul. Broniewskiego 11.