2 czerwca 2009 – Święto Książki w Boguszowie

Finał Akcji z Książką na Walizkach zgromadził na boguszowskim rynku liczną, głównie młodzieżową publiczność. Podczas imprezy na scenie zobaczyć można było przedstawienia przygotowane przez Szkoły Podstawowe oraz Gimnazja z naszego miasta. Inscenizacje stworzone przez uczniów i nauczycieli oceniało specjalnie powołane na tą okazję jury, które po głębokim zastanowieniu przyznało I miejsce grupie uczniów ze PSP nr 1 z Boguszowa za przedstawienie pt. „Bon ton, czyli savoire vivre”  według Grzegorza Kasdepke. Nagrodę wręczył Burmistrz Miasta Boguszowa – Gorc p. Waldemar Kujawa.
Natomiast w konkursie na Młodych Recenzentów zatriumfowały uczennice PSP nr 6 w Kuźnicach – Nikola Dąbrowska kl. V oraz Maja Zaręba kl. VI. Gratulacje należą się oczywiście wszystkim finalistom konkursu.
Podczas finału akcji Z Książką na Walizkach nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – jedną z nich był konkurs na „Bajeczny Kostium”, a także przedstawienie pt. „Senny Chochlik” w wykonaniu dziecięcego teatrzyku „Trele Morele”.
Jednak nie należy zapominać, że akcja „Z Książką na Walizkach” to przede wszystkim promowanie książki wśród dzieci i młodzieży, dlatego częścią imprezy był kiermasz zorganizowany przez Wydawnictwo „Literatura”.
Podczas całego finału obecni na nim autorzy utworów dla dzieci i młodzieży byli tłumnie oblegani przez młodych czytelników i rozdali ogrom autografów. Najbardziej popularną dla dzieci i dorosłych osobą okazała się Wanda Chotomska, do której ustawiła się niemal „niekończąca” się kolejka.