Futrzak Fizzy Fenec w bibliotece !

Pierwsze październikowe,  poniedziałkowe popołudnie było w Bibliotece w Starym Lesieńcu czasem bardzo sympatycznego spotkania. Naszą bibliotekę odwiedził bowiem najbardziej znany i niewątpliwie  najsłodszy dolnośląski  futrzak Fizzy Fenec®.

             Na spotkaniu nie zabrakło osób dorosłych i młodzieży, którzy z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji na temat futrzastej subkultury. Fizzy opowiedziała jak przywdzianie stroju futrzaka i utożsamianie się z jego cechami pozwala pokonać nieśmiałość, oswoić lęki i być sposobem na nawiązywanie relacji społecznych. Wspomniała o konwentach.  Mówiła o tym, że w fandomie furry można znaleźć wsparcie każdego rodzaju. Osoby nieśmiałe i zamknięte w sobie nawiązują kontakty z innymi, a to ma pozytywny wpływ na ich codzienne życie .  

             Młodszych uczestników spotkania najbardziej interesował strój, jego elementy i przyjemna w dotyku faktura. Fizzy pokazała element kostiumu i opowiedziała o sposobach tworzenia głowy futrzaków. Zdjęciom i przytulankom nie było końca a dzieci i młodzież już tęsknią za sympatycznym fernikiem, który odwiedził naszą dzielnicę.

            Wielkie podziękowania składamy Pani Julicie Karankiewicz, która z ogromnym entuzjazmem i radością opowiedziała nam o bardzo pozytywnej,  krzepiącej i dającej siłę w trudnych sytuacjach historię Fizzy Fenec®.

Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć na https://www.facebook.com/MBPCK/

 

/Natalia Łagan/