BEZPIECZNE WAKACJE Z JASIEM I MAŁGOSIĄ

19.07.2017 r. na Małym Rynku w Boguszowie-Gorcach w ramach Akcji Wakacyjnej, prowadzonej przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury, zaplanowano plenerowy spektakl dla dzieci pt „Jaś i Małgosia”. Sceniczna wersja pięknej baśni, na której wychowały się całe pokolenia. Niebezpieczne przygody Jasia i Małgosi dobrze się kończą, jednak inscenizacja została tak przedstawiona, aby przekazać dzieciom zagrożenia dzisiejszych czasów, w tym zagrożenia płynące z sieci. Odwaga, i zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi dodają dzieciom otuchy i wiary we własne siły, a przykład kuszącego domku ze słodkich pierników, który okazał się pułapką, uczy ostrożność. Fantastyczny, cudowny świat baśni rozwija i kształtuje wyobraźnię dziecka .

Po spektaklu aktorzy teatru WARTKI przeprowadzili dla dzieci animacje z wykorzystaniem treści prezentujących możliwości bezpiecznego korzystania z sieci oraz wyposażenie dzieci w umiejętności radzenia sobie w sytuacjach ryzykownych, obejmujących: nadmierne korzystanie z Internetu, cyberprzemoc,  spotkania z osobami znanymi jedynie z Internetu, upublicznianie danych osobowych,  piractwo w sieci. Spektaklowi i wspólnym zabawom edukacyjnym towarzyszyło stoisko z darmową watą cukrową dla wszystkich dzieci.  Materiały edukacyjne zostaną po spektaklu przekazane na wszystkie filie biblioteczne, gdzie dzieci będą miały bezpośredni do nich dostęp. W akcji wzięły udział dzieci ze wszystkich filii.