BOGUSZÓW-GORCE Z WOŚP. Ponownie rekordowa zbiórka!!!

XX Finał WOŚP już za nami. Po raz kolejny w Boguszowie-Gorcach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy hulała pełną piersią. Największą niespodziankę sprawili swoją hojnością i wielkim sercem mieszkańcy Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa. Wspólnie zebraliśmy 25.500 zł. czyli kilkaset złotych więcej niż w roku ubiegłym. Najwyższą kwotę udało się uzyskać za złote serce (ofiarowane przez Wiesława Cozaca), które sprzedano za kwotę 3.000 złotych (nazwisko nabywcy do wiadomości Sztabu), oraz drugie złote serce, które nabył  p. Janusz Kita za kwotę 1.300 złotych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się oryginalne gadżety WOŚP, weekendowy pobyt w Hoteliku Orański, zaproszenia na kolację, karnety na usługi kosmetyczne oraz tradycyjnie torty p. Haliny Bienieckiej.

Wielka Orkiestra grała w naszym mieście już  od soboty. Pod boguszowskim Centrum Kultury gwarno było od wczesnych godzin porannych. Olbrzymim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa oraz kiermasz ciast przygotowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny. Nie zabrakło też entuzjastów grochówki z kotła przyrządzonej przez Koło Wędkarzy oraz Koło Działkowców. W godzinach popołudniowych na scenie sali widowiskowej MBP-CK odbyły się pokazy taneczne grup prowadzonych przez  p. Kingę Hyrsz oraz p. Edytę Kasprzyk, koncerty zespołów DUX, GEMINI, GŁOŚNA CISZA oraz SEKRET. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni przygotowanym przez firmę BAMAR.

8 stycznia Finał WOŚP ruszył w Filii nr 4 MBP-CK w Gorcach, gdzie od samego rana czynna była Kawiarenka WOŚP obsługiwana przez panie z Klubu Pod Igiełką, oferująca pyszne ciasto, kawę i herbatę. Od godziny 15.00 na holu biblioteki odbywały się koncerty grupy SEKRET oraz młodzieżowego zespołu PrzepraSzam. A amatorzy magii i czarów mogli obejrzeć pokaz prestidigitatora z Wrocławia p. MARKA KLUZA. Swoje umiejętności zaprezentowali także członkowie grupy tanecznej prowadzonej przez p. Edytę Kasprzyk oraz teatrzyku Trele Morele.

XX Finał WOŚP zakończył się o godzinie 20.00 na placu przez Biblioteką pokazem tańca ognia grupy GORGONA oraz fajerwerkami przygotowanymi przez firmę BAMAR.

Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkolno – Przedszkolny, Zespół Szkół Samorządowych dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XX finał WOŚP nie miałby racji bytu.

Katarzyna Pierzchała

Sztab WOŚP Boguszów – Gorce