BOGUSZOWSKI SZTAB WOŚP DZIAŁA OD LAT

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany na tę okoliczność sztab, w którym z pełnym zaangażowaniem działali pracownicy instytucji, przy współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym, Stowarzyszeniem „Boguszowska Szóstka”, Centrum Kultury w Czarnym Borze, Stowarzyszeniem Strzeleckim ,,Enigma” oraz OSP ,,Boguszów” przez cały styczniowy weekend starał się zapewnić ciekawe atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Tradycyjnie „Wielkie Granie” rozpoczęto z samego rana 14 stycznia 2017 r. kiermaszem ciast zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz kiermaszem domowych potraw przygotowanych przez Panią Halinę Bieniecką. Nieoceniony był także wkład Dyrektor Elżbiety Gajewskiej, która na tegoroczny WOŚP przygotowała okolicznościowe świece. Tego samego dnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert pełen humoru i światowych przebojów. W tym roku w boguszowskiej bibliotece gościli pan Jerzy Kiolbasa oraz pani Jolanta Bauszek. Przepiękne, dobrze znane wszystkim przeboje światowej muzyki przeplatała  koncertowo poprowadzona licytacja, owocem której było zebranych 4 945 zł. Za największe kwoty – po 900 zł – zostały wylicytowane złota bransoletka przygotowana przez Pracownię Złotniczą pana Wiesława Cozaca oraz tort okolicznościowy przygotowany przez Panią Mariolę Kłosowską.

W niedzielę 15 stycznia od samego rana 40 wolontariuszy w różnym wieku kwestowało na terenie całego miasta, Czarnego Boru i Witkowa. W 25 Finał zaangażowało  się również Stowarzyszenie Strzeleckie ,,Enigma”, Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” oraz OSP ,,Boguszów”. Bajkowy nastrój zapewnili animatorzy z wałbrzyskiej grupy KAMAYU ART. Wesołe dzieci z pomalowanymi buźkami i kolorowymi balonami na pewno zapamiętają boguszowski Finał Orkiestry. O godz. 14.30 Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury zaprosiła wolontariuszy oraz wszystkie zainteresowane dzieci na premierowy spektakl teatru Krewni i Znajomi Królika – „Pięciu Nieudanych”.  Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 18 951,32 zł. oraz 37,74 EUR. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca. Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXV Finał WOŚP nie miałby racji bytu. Serdecznie dziękujemy:

Panu Wiesławowi Cozacowi Pracownia Złotnicza (Wałbrzych), Centrum Urody Malwina Siwiec (Wałbrzych), Hotelowi „Piotr”, Restauracji „Magdalenka” (Boguszów-Gorce), KINDERPLANECIE Galeria Victoria (Wałbrzych), Yasumi Instytut Zdrowia i Urody (Wałbrzych), Salonowi Kosmetycznemu ,,Hebe” (Wałbrzych), Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu NEPTUN (Boguszów-Gorce), Hotelowi „MARIA”, Centrum Budowlanemu „SIRBUD” (Wałbrzych), Panu Mirosławowi Sergielowi JOGA (Boguszów-Gorce), Prywatnemu Laboratorium Analitycznemu LAB-AD Anna Dembska (Boguszów-Gorce), Pani Halinie Bienieckiej (Boguszów-Gorce), Pani Iwonie Modrzejewskiej (Boguszów-Gorce), Panu Marcinowi Modrzejewskiemu (Boguszów-Gorce), Panu Adamowi Zdebowi (Boguszów-Gorce), Panu Mieczysławowi Musiałowi (Boguszów-Gorce), Agencji Reklamowej BOGLER (Wałbrzych), Cukierni OLEŃKA (Wałbrzych), Restauracji KFC Galeria Victoria (Wałbrzych), Pani Małgorzacie Łazarczyk (Boguszów-Gorce),  Urzędowi Miejskiemu w Boguszowie-Gorcach, Pizzerii Max-Gyros Halina Procajło (Boguszów-Gorce), Panu Adamowi Kejrysowi (Boguszów-Gorce), Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie-Gorcach, Komendzie Miejskiej Policji w Boguszowie-Gorcach, Straży Miejskiej w Boguszowie-Gorcach, Stowarzyszeniu Strzeleckiemu ,,Enigma”, Kamayu Art (Świebodzice), Państwu Małgorzacie i Jackowi Rosiak (Boguszów-Gorce) oraz wszystkim ludziom wielkiego serca.