Deszczowe ale pachnące CHLEBEM ŚWIĘTO

16 sierpnia br. w boguszowskim Centrum Kultury odbyła się V edycja „ŚWIĘTA CHLEBA”.Choć imprezę zaplanowano w plenerze to jednak ze względu na deszczową aurę przeniesiono ją do sali widowiskowej MBP-CK gdzie prezentowały się zespoły ludowe i folklorystyczne. Boguszowianie mogli bawić się wspólnie z liderami Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław, zespołami: Siwy Włos i Grodzianie z Niemczy, Kord z Piławy Dolnej, Tajdany z Sobótki oraz zespołem folkowym Semenka z Wrocławia. Występom folklorystycznym towarzyszyła wystawa najsmaczniejszych i najpiękniejszych wypieków okolicznych piekarzy. Swoje wyroby zaprezentowali: Piekarnia „FRACKOWIAK” Henryka Frąckowiaka z Wałbrzycha, Piekarnia Jarosława Kawki z Wałbrzycha, Piekarnictwo „FiM” S.C. z Wałbrzycha, Piekarnictwo S.C. Edwarda i Grażyny Ruchała i Grzegorza Gertchena z Kamiennej Góry oraz Piekarnia Stanisława Jagieły z Głuszycy. Podczas imprezy można było również zapoznać się z tajnikami wyrabiania ciasta chlebowego i wypieku pieczywa – warsztaty chleba poprowadziła Pani Agata Szwed właścicielka „DOMU PACHNĄCEGO CHLEBEM” w Raszowie. Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych, którzy na własne oczy przekonali  się, że nie święci garnki lepią… i kierowani przez ceramików z „PRACOWNI KARKONOWSKIEJ” ochoczo zabrali się do pracy na kole garncarskim. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania piekarzom oraz wystawcom, którzy pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zdecydowali się zaprezentować swoje wyroby.

Dziękujemy:
  • P. Henrykowi Frąckowiakowi – Piekarnia „FRACKOWIAK”,
  • P. Jarosławowi Kawce – Piekarnictwo,
  • Zakładowi Handlowo Usługowemu „FiM” S.C.,
  • P. Edwardowi i Grażynie Ruchałom i Grzegorzowi Gertchenowi – Piekarnictwo S.C.,
  • P. Stanisławowi Jagiele – Piekarnictwo,
  • P. Agacie Szwed – Dom Pachnący Chlebem,
  • P. Sylwestrowi Wańczykowi – produkcja serów kozich, krowich,
  • P. Alicji Siuliborskiej – prezentacja dekupage,
  • P. Bogusławie Olszak – rękodzieło,
  • P. Henryce Potoczek – rękodzieło,
  • P. Wandzie Leśnej – rękodzieło,
  • P. Barbara Bukowska-Matusiewicz – malarstwo na szkle,
  • P. Zbigniewowi Dachowskiemu – artykuły dla dzieci.