Dzień Kobiet i Mężczyzn

Wystąpią dla Państwa Jadwiga Tomczyńska i Maksymilian Ambroziak. Zaprezentują oni niezwykle oryginalne połączenie dwóch współczesnych instrumentów: harfy elektrycznej i gitary basowej. Harfa elektryczna to rzadko spotykany instrument. Elektronika pozwala znacznie poszerzyć jej możliwości brzmieniowe, a co za tym idzie, zwiększyć pole kreatywności w muzycznym przekazie Jadwigi i Maksymiliana. Dodając do występu ciepłe, doskonale uzupełniające się głosy artystów, otrzymamy niezwykle intrygujący i niekonwencjonalny duet wokalno – instrumentalny.

Jadwiga i Maksymilian wywodzą się z całkiem różnych środowisk muzycznych. Mimo odmiennych źródeł artystycznej inspiracji, z powodzeniem znajdują swój wspólny język, koncertując wspólnie od prawie 10 lat.

Jadwiga Tomczyńska jest  absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na dużej scenie debiutowała już jako dziecko, występując podczas 21 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jako harfistka brała udział w projektach Piotra Rubika, koncertowała z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią Dolny Śląsk, a także występowała podczas Świdnickich Nocy Jazzowych. Jako jedna z niewielu harfistek w Europie ma na swoim koncercie serię występów klubowych, stanowiących połączenie współczesnej muzyki house z lirycznym brzmieniem harfy. Do nowych projektów Jadwigi należy cykl koncertów realizowanych wraz z Michałem Zatorem, na dwa wokale i dwie harfy – celtycką (Michał Zator) i  elektryczną (Jadwiga Tomczyńska).

Maksymilian Ambroziak to wokalista, gitarzysta i basista. Bez przeszkód odnajduje się w wielu różnych gatunkach muzycznych. Do swoich głównych inspiracji zalicza rock, blues, country i folk. Od ponad dekady jest mieszkańcem Wrocławia i udziela się na lokalnej scenie muzycznej. Współpracował z ikonami polskiej muzyki rockowej takimi jak między innymi Alek Mrożek, Ireneusz Nowacki, Włodzimierz Krakus. 

Jako duet współpracują także z Teatrem Piasku Tetiany Galitsyny, odbywając trasy koncertowe stanowiące połączenie malowania piaskiem oraz światłem z improwizacją instrumentalno-wokalną.