GÓRNICZE ŚWIĘTO

W środę 4 grudnia obchodziliśmy tradycyjne święto górników czyli Barbórkę. Z tej okazji boguszowskie Centrum Kultury zorganizowało Barbórkowy Wieczór Kabaretowy. Na wspólne biesiadowanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury zaproszone zostały również Panie. Organizatorzy postanowili bowiem nieco zmienić obyczaj i uhonorować  także reprezentantki płci pięknej, jako towarzyszki górniczego trudu.
Uroczystość barbórkowa to piękna tradycja, która od pokoleń króluje wśród górniczej braci. To wspaniała okazja do integracji między starszymi i młodszymi pracownikami. To forma wesołej biesiady, okraszona pieśniami górniczymi i śląskimi dowcipami. O dobry nastrój, zaproszonych do boguszowskiego Centrum Kultury, Gości zadbali w tym roku Joanna Bartel, Krzysztof Hanke oraz Grzegorz Poloczek. Wesołym śmiechom i gromkim brawom, którymi za każdym razem publiczność dziękowała artystom, nie było końca.
Podziękowania za występ na ręce artystów, w imieniu wszystkich Gości, złożyli Burmistrz Miasta Waldemar Kujawa oraz Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa. Nie zabrakło także górniczej niespodzianki. Pamiątkowe upominki wylosowanym Panom wręczyły Sekretarz Miasta Irena Dzilińska wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Woźniak.
barbórka 058
barbórka 056
barbórka 065
 
 
 
barbĂłrka 028