KLUB JOHNA LENNONA

Kiedy w 2004 roku zastanawiano się nad nadaniem imienia sali widowiskowej w boguszowskiej MBP Centrum Kultury, o wyborze zadecydowała data otwarcia –9 października. Sali nadano imię Johna Lennona – w tym dniu przypada bowiem rocznica urodzin legendarnego Beatlesa. Tego samego dnia, 9 października 2004 roku, powstał w Boguszowie Klub Johna Lennona.
Trzon Klubu stanowią prezes – Janusz Kita i Sławomir Mika, którzy organizują comiesięczne spotkania i są jednocześnie wykonawcami muzyki Lennona i Beatlesów. Oprócz utworów brytyjskiej legendy muzyki rozrywkowej w Klubie można usłyszeć także rodzime kompozycje Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Marka Grechuty i Tadeusza Nalepy. Na spotkania zapraszani są wykonawcy i goście z regionu wałbrzyskiego, ponadto przychodzą na nie stali bywalcy, dla których czas spędzony przy muzyce lat 60. staje się magiczną mistyczną podróżą.
W marcu 2007 roku Klubu Lennona zawitał do Liverpoolu, by podążyć śladem Beatlesów i nakręcić film (zatytułowany, nota bene, „Magical Mystery Tour”) o miejscu, gdzie żyła i gdzie tworzyła legendarna Czwórka.

powrót