MBP-CK w Boguszowie-Gorcach na mapie Narodowego Czytania

Odkąd cztery lata temu ogłoszono ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach na stałe zagościła na mapie tego wydarzenia, którego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

2 września 2016 r. o godz. 1700 w galerii Barbórka MBP-CK, w scenerii iście ze Starożytnego Rzymu, odbyło się spotkanie mieszkańców naszego miasta, podczas którego zaprezentowano fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Tym razem do wspólnego czytania zaproszono członków Amatorskiej Grupy Teatralnej „Krewni i Znajomi Królika”: Annę Dembską, Andrzeja Kalucha oraz Janusza Kitę.

Niesamowity klimat spotkania uzyskano dzięki połączeniu projekcji filmowej z prezentacją słowną wybranych fragmentów, a i sam wystrój, scenografia oraz stroje czytających zrobiły nie lada wrażenie na przybyłych gościach. Członkowie grupy teatralnej niemal z zawodową wirtuozerią wcielili się w przypisane im role: Anna Dembska – Ligia, Janusz Kita – Winicjusz, Andrzej Kaluch – Narrator, tworząc tym samym pełne niewyobrażalnej magii widowisko. Pomimo prawie dwugodzinnego programu, przybyli goście z ociąganiem opuścili mury naszej instytucji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tak znakomitej akcji jaką jest Narodowe Czytanie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

wakacje 2324

wakacje 2321