Mikołaj z mroźnej Laponii odwiedził bibliotekę !

Minął rok i znów Święty Mikołaj z mroźnej Laponii odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry. Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę i dlatego biblioteka także przybrała świąteczny, mikołajkowy wystrój, a poprzez ciekawe i zabarwione humorem działania postanowiliśmy promować modę na czytanie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach 4 i 5 grudnia dzieci miały okazję spotkać się z Gościem z północy, który ubrany w czerwoną czapkę i czerwony strój odwiedził każdą Filie biblioteczną, a było to nie lada wyzwanie dla świętego ponieważ w kolejce do niego po prezenty ustawiło się blisko 100 mniejszych jak i nieco większych milusińskich. Dzieci przed przybyciem Świętego Mikołaja postanowiły przygotować dla Gościa niespodzianki. Jedne recytowały piękne wiersze, śpiewały prześliczne piosenki jeszcze inne postanowiły wykonać obrazki, kartki, bombki, łańcuchy. Pomysłów na wykonanie upominku dla Mikołaja było mnóstwo! Mikołaj za tak wspaniałe powitanie oraz za to, że dzieci przez cały rok były grzeczne, dobrze się uczyły, czytały dużo książek odwdzięczył się wspaniałymi słodkimi prezentami. Dobrej zabawy i śmiechu było co niemiara. Mikołaj obiecał, że za rok znów odwiedzi Bibliotekę i spotka się z dziećmi.