Mikołaj z mroźnej Laponii odwiedził MBP-CK !!!

Minął rok i znów Święty Mikołaj z mroźnej Laponii odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry.

Nie inaczej było w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach  gdzie już 5 grudnia  dzieci miały okazję spotkać się z Gościem z północy, który ubrany w długi, czerwony płaszcz z błyszczącą laską odwiedził każdą Filie biblioteczną.

Dzieci przed przybyciem Świętego Mikołaja postanowiły przygotować dla Gościa niespodzianki. Jedne recytowały piękne wiersze, śpiewały prześliczne piosenki jeszcze inne postanowiły wykonać  obrazki, kartki, bombki, łańcuchy. Pomysłów na wykonanie upominku dla Mikołaja było mnóstwo! Mikołaj za tak wspaniałe powitanie oraz za to, że dzieci przez cały rok były grzeczne, dobrze się uczyły, czytały dużo książek  odwdzięczył się wspaniałymi słodkimi prezentami. Dobrej zabawy i śmiechu było co niemiara.

Mikołaj obiecał, że za rok znów odwiedzi Bibliotekę i spotka się z dziećmi.

/Marzena Kwiatkowska/

mikolaj 2014 003(1)