Muzykowanie w Filii nr 4

W Filii nr 4 MBP-CK w Boguszowie – Gorcach już od dwóch lat prowadzona jest grupa muzyczna, w której pod opieką pani Katarzyny Pierzchały można nauczyć się podstaw gry na gitarze oraz śpiewu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godziny 13.00 do 17.30 i mają charakter indywidualny. Harmonogram zajęć dostosowany jest do potrzeb zainteresowanych. Weterani uczęszczają na lekcje już dwa lata i powoli przygotowują się do samodzielnych występów. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie własnego instrumentu oraz nieokreślonej ilości zapału i cierpliwości. Nauka gry na gitarze wymaga sumienności i obowiązkowości. Jednak instruktor nie zapomina również o dobrej zabawie i uśmiechu, który bardzo często jest kluczem do edukacyjnego sukcesu. Obecnie grupa liczy 14 osób, jednak zainteresowanie zajęciami nie słabnie.

Zajęcia wokalne natomiast odbywają się raz w tygodniu, w zależności od potrzeb. W zeszłym roku śpiew przyciągnął prawie 10 osobową grupę uczennic ze szkoły podstawowej. W tym roku szkolnym natomiast prym wiodą starsze dziewczęta z gimnazjum, które mają na swym koncie już pierwsze sceniczne sukcesy. Zajęły między innymi czwarte miejsce w Przeglądzie Piosenki Turystycznej „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon 2010”. Natomiast ich młodsze koleżanki spróbowały swoich sił w ZIMOWEJ MINILIŚCIE PRZEBOJÓW, która odbyła się podczas tegorocznych ferii w Filii nr 4.

Wszystkich chętnych do odwiedzenia zaskakującego świata muzyki zapraszamy do oddziału dziecięcego biblioteki w Gorcach w celu zasięgnięcia bliższych informacji.

na zdjęciu opiekun grupy, a także Sara Kochańska, Sara Nanowska, Oliwia Tchórzewska oraz Katarzyna Mierzejewska.

20110902198

DSCN0212

IMG_0103

zamieściła: Katarzyna Pierzchała