NAJPIĘKNIEJSZE SZOPKI DZIECIĘCE

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zorganizowała kolejną edycję konkursu „Dziecięce Szopki”. Zadaniem uczestników było przygotowanie przestrzennej pracy plastycznej. Szopkę można było wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziców. Materiały i technika pracy były dowolne. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Udział w nim wzięły nie tylko dzieci z boguszowskich szkół, ale również z Wałbrzycha i Głuszycy Górnej. Uczestnicy konkursu wykazali się wielką inwencją twórczą i pomysłowością. Oprócz tradycyjnych szopek, wykonanych ze słomy i drewna, w Galerii MBP-CK można podziwiać również współczesne modele – ozdobione i oświetlone kolorowymi światełkami. Trzeba przyznać, że są one niezwykle ciekawe. Przykuwają uwagę nie tylko najmłodszych.

Jury w składzie: Irena Dzilińska – Sekretarz Miasta, Stanisław Sułek – artysta plastyk, Elżbieta Gajewska – Dyrektor MBP-CK, postanowiło przyznać następujące nagrody:

kategoria: szkoła podstawowa

I miejsce – Dawid Grzelak – Szkoła Podstawowa nr 1 Głuszyca Górna

II miejsce – Emilia Aniuk – Szkoła Podstawowa nr 1 Głuszyca Górna

III miejsce – Dorian Markowski – Zespól Szkolno-Przedszkolny Boguszów-Gorce

Wyróżnienie – Agata Fedoronok – Szkoła Podstawowa nr 1 Głuszyca Górna

Wyróżnienie – Aleksandra Kmieć – Szkoła Podstawowa nr 28 Wałbrzych

Wyróżnienie – Wiktoria Kondracka – Szkoła Podstawowa nr 1 Głuszyca Górna

Wyróżnienie – Ola ŚcisłowskaZespół Szkolno – Przedszkolny Boguszów – Gorce

kategoria: gimnazjum

I miejsce Patrycja Kasprzyk – Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie – Gorcach

II miejsce – Kamila Wiatr – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Gimnazjum nr 9
w Wałbrzychu

III miejsce – Angelika Chochoł – Publiczne Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu

Wyróżnienie – Aleksandra Barczuk – Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach

kategoria: prace zbiorowe (rodzinne)

I miejsce – Aleksandra Bartosz, Dominika Lis – PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach

II miejsce – Malika, Stasia, Ania Myśków z Filii nr 5 MBP-CK w Boguszowie-Gorcach

III miejsce – Aleksandra Majerska, Sandra Dudiak– PSP nr 6 Boguszowie-Gorcach

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14.12.2012 r. w sali widowiskowej boguszowskiego Centrum Kultury. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły niezwykłe emocje i gorąca atmosfera. Nastrój bożonarodzeniowy spotęgowały dodatkowo występy sekcji wokalno-instrumentalnej MBP-CK pod kierunkiem pani Małgorzaty Owczarczak oraz Klubu Johna Lennona. Szczególne brawa należą się młodym artystom. Po niespełna sześciotygodniowej nauce gry na flażoletach, dzieci zagrały najpiękniejsze polskie kolędy.
Na zakończenie spotkania laureaci i goście zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek przygotowany przez panią Halinę Bieniecką i restaurację Ratuszowa z Boguszowa-Gorc.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy a wszystkim przybyłym, na nasz wernisaż, gościom dziękujemy i życzymy zdrowych, spokojnych i prawdziwie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

/Elżbieta Gajewska/