NOC KUPAŁY Z BIBLIOTEKĄ JUŻ ZA NAMI

W sobotę 18 czerwca br. mieszkańcy Boguszowa – Gorc  zgromadzili się pod Centrum Kulturalno-Kongresowym „WITOLD” by wspólnie obchodzić osławioną Noc Świętojańską. Nie zabrakło atrakcji zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych uczestników imprezy. Magiczną Noc zainaugurował spektakl dla dzieci „Świnki trzy” w wykonaniu agencji artystycznej The Art. z Katowic. Specjalnie dla najmłodszych panie bibliotekarki Natalia Łagan i Maryla Owcarz  przygotowały zabawy i konkursy związane z tradycjami świętojańskimi. Przepiękne, poplecione przez dzieci, wianki zdobiły nie tylko ich głowy, ale również stanowiły wspaniałą dekorację imprezy. Do zabawy zaangażowali się również ochoczo rodzice.

Część artystyczna dla dorosłej części widowni rozpoczęła się występem coverowego zespołu ABBA BAND. Wykonujący największe przeboje tej legendarnej grupy, m.in. Dancing Quuen, Waterloo, Mamma Mia i wiele innych. Zespół przebojem zdobył serce  publiczności.

Noc sobótkowa obfitowała także w pełen magii i zaskakującej choreografii koncert muzyczny. Na scenie pojawiła się Naira Ayvazyan ze specjalnie na ten Koncert zaproszonymi przez siebie aktorkami i artystkami scen muzycznych: Beatą Deutschman, Agnieszką Bieńkowską, Katarzyną Wysłuchą i Katarzyną Grucą. Atrakcją był również pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy ADBAC ze Świebodzic.

Noc Świętojańską pod Mniszkiem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna –Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, która składa serdeczne podziękowania wszystkim wykonawcom, uczestnikom wspólnej zabawy, a przede wszystkim OSP i OSiR-owi w Gorcach za pomoc w organizacji imprezy.

noc 054

????????????????????????????????????