Notka o autorze wystawy

Lila Konat – z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania malarka. Mieszkanka Wałbrzycha. Do czerwca 2007 r. malarstwem zajmowała się okazjonalnie, zazwyczaj tylko podczas urlopu. Dopiero po przejściu na emeryturę, zajęła się na poważnie swoją pasją twórczą. Od października 2008 r. uczęszczała do amatorskiej grupy plastyków pn. PASJART przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem artysty malarza Kazimierza Starościaka. Po rozwiązaniu grupy w 2009 r. artystka doskonali swój warsztat samodzielnie, korzystając z fachowej literatury. Pomimo krótkiego okresu zajmowania się malowaniem, artystka może pochwalić się dość pokaźnym dorobkiem artystycznym. Ma już za sobą kilka wystaw, w tym również indywidualnych, oraz prezentacje, za które zebrała pozytywne opinie w publikacjach prasowych. Jak sama mówi: „Mam nadzieję dalej rozwijać swoją pasję, którą jest malarstwo”. I właśnie tę pasję odzwierciedlają zaprezentowane na wystawie w galerii MBP-CK w Boguszowie-Gorcach obrazy Lili Konat.

Prezentacja prac w mediach:
• lipiec – sierpień 2008 – „Wałbrzyski Informator Kulturalny” (135)
• wrzesień 2008 – „Wałbrzyski Informator Kulturalny”(136)
• 8 września 2008 – „Wiadomości Wałbrzyskie”
• 22 września 2009 – „Panorama Wałbrzyska”

Wystawy, konkursy:
• 15 maja 2008 – wystawa zbiorowa grupy plastycznej PASJART w WOK’u na Białym Kamieniu
• 6 czerwca 2008 – prezentacja prac malarskich
w Muzeum Przemysłu i Techniki podczas przedsięwzięcia pn. „Wieczór w Muzeum, czyli eksploatacje pokładów kultury” w oddziale Muzeum Przemysłu i Techniki
• 4 września 2008 – wystawa indywidualna
w WOK’u na Białym Kamieniu
• 7 grudnia 2008 – pokonkursowa wystawa zbiorowa „V Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej Walor 2008 ” zorganizowana przez Dzierżoniowski Ośrodek Kultury