Ogólnopolski sukces grupy z Boguszowa-Gorc

Od 5 do 7 czerwca 2008r. dziecięcy Teatr TRELE MORELE działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, gościł na Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2008 w Opolu. Na przegląd zakwalifikowano 14 najlepszych zespołów z całej Polski oraz dwa zagraniczne.Młodzi aktorzy z Gorc (prywatnie uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych)  w Opolu brawurowo zaprezentowali „Brzydkie Kaczątko” w reżyserii Katarzyny Bernaś. Spektakl oczarował zarówno festiwalową publiczność jak i jurorów, którzy przyznali grupie ZŁOTĄ MINIATURĘ – Nagrodę Główną – za najlepszy spektakl Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych. Jurorzy zgodnie podkreślali, doskonałą reżyserię spektaklu, czystość teatralnej formy i nowatorskie pomysły – instruktorki. Byli również zachwyceni świeżością i umiejętnościami scenicznymi dzieci dla, których w teatrze najważniejsza jest dobra zabawa. Trzydniowy pobyt w Opolu wiązał się nie tylko z przesłuchaniami konkursowymi ale przede wszystkim z warsztatami teatralnymi i zabawami, które pozwoliły dzieciom nawiązać nowe znajomości i były dla nich niezapomnianą przygodą. Każdy z aktorów zapytany co najbardziej zapadło mu w pamięć odpowiadał nieco inaczej. Jednym przypadły do gustu warsztaty z opolskimi instruktorami, innym gra terenowa po opolskim centrum, jeszcze innym doświadczenie pierwszego, samodzielnego wyjazdu. Jedno jest pewne, pobyt w Opolu będą długo pamiętać, dlatego też MBP-CK szczególnie serdecznie dziękuje osobom i instytucjom które pomogły sfinansować pobyt grupy na festiwalu: Zespołowi Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, P. Romanowi Binderowi, P. Elżbiecie i Andrzejowi Pietrzykom oraz P. Marii i Bogdanowi Prusakom.