Pasowanie na czytelnika

Dnia 20 maja 2024 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika Uczniów klas I a oraz I b Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie – Gorcach. Wraz z Miejska Biblioteka Publiczna- Centrum Kultury Filia nr 3 z radością przyjęliśmy Uczniów w bibliotece.

Dzieci zapoznały się z pojęciem biblioteki, jej funkcjonowaniem oraz przykładowym księgozbiorem, dowiedziały się też, że w bibliotekach odbywają się różnego rodzaju zajęcia.

Po wstępie dotyczącym również odpowiedniego obchodzenia się z książkami i rozwiązaniu kilku zadań na rozgrzewkę przyszedł czas na pasowanie, którego dokonała Pani Anna Olejnik-Rems – bibliotekarz szkolny.

Bardzo cieszy nas, że Dzieci były niezwykle rozmowne, miały dużą wiedzę na temat szeroko pojętej literatury, jak również funkcjonowania bibliotek, z których wiele z nich korzystało już wcześniej.

Pod koniec spotkania była możliwość wypożyczenia książek, z której większość Dzieci skorzystała.

Mamy nadzieję, że uroczystość Pasowania na Czytelnika i obecność w bibliotece oraz kontakt z bibliotekarzami Dzieci będą wspominać miło i zachęci je to do częstych wizyt w bibliotekach i udziału w odbywających się w MBP-CK wydarzeniach.