Rodzinny Piknik pod Dzikowcem już za nami !

Długi majowy weekend to już tradycyjnie czas festynów i pikników. Nie inaczej było w Boguszowie-Gorcach, gdzie po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury przygotowała specjalnie dla mieszkańców naszego miasta Rodzinną Majówkę pod Dzikowcem. Pomimo niesprzyjającej pogody dopisała publiczność, która przez całe pierwszomajowe popołudnie korzystała z licznych atrakcji. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie – zarówno dorośli jak i dzieci. Były to atrakcje estradowe, stoiska gastronomiczne, handlowe, specjalnie dla najmłodszych ustawiono dmuchaną zjeżdżalnię, stoiska z zabawkami, zaproszono właścicieli kucyków.

Impreza rozpoczęła się programem estradowym dla dzieci, poprowadzonym przez wesołego klauna Macieja, który swoimi popisami rozbawiał nie tylko tych najmłodszych. Kolejną atrakcją były konkursy dla dzieci ,,Mały Strongman”, które przygotowali boguszowscy Strongmani pod kierunkiem pana Marcina Modrzejewskiego. W tych konkursach dzieci mogły wykazać się swoją siłą oraz sprawnością fizyczną. Najmłodsi bardzo chętnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych zdobywając wspaniałe nagrody. Atrakcją okazały się również pokazy Strongman oraz przygotowane przez nich liczne konkursy siłowe dla dorosłych. I tu zarówno Panie jak i Panowie mogli wykazać się swoją siłą i sprawnością fizyczną. Główną nagrodę w tych konkurencjach ufundowała dietetyk mgr inż. Aleksandra Szczygielska. Jak przystało na imprezę w plenerze nie zabrakło licznych atrakcji estradowych. Zagrały i zaśpiewały zespoły ,,Kita&Mika oraz SEKRET. Prawdziwą gwiazdą tegorocznej majówki był natomiast Kabaret ,,Masztalscy” z Górnego Śląska, który swoimi skeczami rozbawił publiczność do łez.
Serdecznie dziękujemy dietetykowi mgr inż. Pani Aleksandrze Szczygielskiej za ufundowanie nagrody, Wszystkim zgromadzonym uczestnikom tegorocznej majówki za wspólną zabawę i zapraszamy 16-17 maja na Dni Boguszowa-Gorc.

DSC_0130

DSC_0126