Sierpień – miesiąc wakacji w biblioteką

Tegoroczne „Wakacje z Biblioteką” to cykl zajęć dla dzieci i młodzieży łączący w sobie przyjemne z pożytecznym. To czas w którym skupiliśmy się na rozwijaniu talentów (muzycznych, plastycznych, słowotwórczych), kreowaniu wyobraźni oraz kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie, a wszystko to z zachowaniem zaleceń reżimu sanitarnego.

Na każdej z filii panie bibliotekarki zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne oraz dostosowane do potrzeb i wieku dzieci.  Tworzono rzeźby z mas plastycznych, wykonywano biżuterię, kolorowe breloczki, ramki na zdjęcia, zakładki do książek, origami, akwaria, ozdobne słoiczki, balonowe gniotki, silmy, bukiety i zielniki z polnych kwiatów. Młodzi boguszowianie uczyli się także scrabookingu, budowali smerfne domki, „budzili do życia” kolorowe motyle, malowali nadmorskie pejzaże, próbowali swych sił tworząc drzewka szczęścia. Poznali techniki recyklingu i papieroplastyki. Zasmakowali w pysznych, pełnych witamin owocowych sałatkach. Podczas wakacji znalazł się także czas na edukację. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda życie pszczół oraz wysłuchali historii latarnii morskich w Polsce i na świecie. Nie zabrakło muzyki i literackich quizów, popularnych zabaw z chustą Klanzy, gier planszowych i umysłowych. Tak bogaty wachlarz zajęć sprawił, że każdy mógł wybrać coś dla siebie i doskonale się bawić.

Cieszymy się, że byliście z nami i zapraszamy do skorzystania z naszej bibliotecznej oferty w nadchodzącym roku szkolnym.

opr.
Katarzyna Pierzchała

obraze pokazujący wakacje z biblioteką