Święto Teatru w Boguszowie-Gorcach

27 marca 2017 r., z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru teatrzyk Trele Morele działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury zaprosił wszystkich miłośników swojej gry i aktorskiej pasji na premierę spektaklu pt. Zaczarowany Imbryk.

Spektakl odbył się w sali widowiskowej Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Magia teatru oraz czar  grupy Trele Morele sprawiły, że na widowni tłumnie zasiedli mieszkańcy Boguszowa-Gorc, a sala w szybu „Witold” wręcz „pękała w szwach”.

Zaczarowany Imbryk na motywach tekstu Marty Guśniowskiej to pełna uroku przypowieść o Kowalu przeprowadzającym się na hrabiowski dwór. Kowalowi w wędrówce towarzyszą: oswojona Wrona, niezliczona ilość wdzięcznych owadów, Handlarka oraz cała hrabiowska rodzina. Jednak prawdziwe salwy śmiechu wzbudza wśród publiczności Mucha szaleńczo zakochana w kowalowym Koniu.

Na scenie zaprezentowali się aktorzy Trele Morele: Agnieszka Bielak, Zuzanna Ciągło,  Wiktoria Kłos, Filip Krejner, Julia Kunach, Julia Kuźma, Anna Majek, Weronika Majek, Jakub Matuszewski, Marzena Olejniczak, Izabela Owsianna, Oliwia Pączka, Hanna Płonka, Wiktoria Redka, Krzysztof Rumiński, Aleksandra Sazanowicz, Marta Świątek, Jan Wańczyk oraz Aleksandra Winnik.

Realizatorzy spektaklu jak zwykle spisali się znakomicie wprawiając zebraną widownię w radosny nastrój. Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Bernaś – od 15 lat z sukcesami sprawująca opiekę artystyczną nad grupą. Oprawę wokalno-muzyczną, która dodała spektaklowi lekkości i dynamiki, przygotowała natomiast Katarzyna Pierzchała.

Nie obyło się bez licznych salw śmiechu i gorących oklasków. Słowa uznania pod adresem grupy skierowały Maria Świetlik (Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej), Małgorzata Sycz (Z-ca Dyrektora MBP-CK) oraz Katarzyna Kawka (Dyrektor ZSS).

Młodzi artyści otrzymali od każdej z pań życzenia dalszych sukcesów oraz słodkie upominki. Dziękujemy za tak liczne przybycie i już teraz zapraszamy na kolejne premiery.

Red.